Putin zasłabł podczas ważnej konferencji. "Wymagał nagłej pomocy medycznej" - donoszą źródła z Kremla

2022-06-10 22:34

Pogłoski dotyczące problemów zdrowotnych Władimira Putina krążą w światowych mediach od tygodni. Jak poinformował portal "Daily Mail", powołując się na anonimowe źródła z Kremla, prezydent Rosji potrzebował pilnej pomocy medycznej. Miał zasłabnąć podczas wideokonferencji z wojskowymi.

Prezydent Rosji Władimir Putin
Autor: MIKHAIL METZEL/SPUTNIK, KREMLIN VIA AP, POOL

Brytyjski portal "Daily Mail" spekuluje na temat tego, czy w ostatnim czasie choroba przywódcy Rosji się zaostrzyła. Jak poinformował, Władimir Putin miał zasłabnąć, gdy wstawał od biurka. Prawdopodobnie doświadczył "zawrotów głowy i nagle słabiej się poczuł" tuż po zakończeniu 90-minutowego spotkania online z doradcami i dowódcami wojskowymi. 

Putin zasłabł podczas wideokonferencji

Wspomniany serwis powołał się na źródło z Kremla, przekazując, że "Putin potrzebował pilnej pomocy medycznej". Anonimowy informator opisał całą sytuację za pośrednictwem aplikacji Telegram na kanale "General SVR".

Tych doniesień nie da się zweryfikować, natomiast na Zachodzie krąży wiele spekulacji, że rosyjski przywódca borykał się z wieloma problemami zdrowotnymi. Jak przekazał "Daily Mail", Putin wydaje się nie być w najlepszej formie, co według portalu można zauważyć na wielu zdjęciach i nagraniach. Jego nieskoordynowany chód i niekontrolowane drżenie nóg wzbudzają żywe zainteresowanie wśród dziennikarzy i ekspertów.

Poradnik Zdrowie: teorie osobowości

"Niedyspozycje prezydenta coraz trudniejsze do ukrycia"

Wypłynęła też informacja o nagłym odwołaniu "maratonu pytań i odpowiedzi", który jest organizowany co roku w Rosji. To cykliczne wydarzenie polega na tym, że Putin odpowiada na pytania swoich obywateli. Trwa ono zawsze kilka dobrych godzin. Z informacji podanych przez rosyjskie media, pierwszy raz w ciągu 21 lat odwołano "Bezpośrednią linię". Na razie nie wiadomo, czy to spotkanie odbędzie się w innym terminie. Ta decyzja wywołała falę komentarzy i domysłów na temat tego, czy stan zdrowia Putina uległ pogorszeniu.

Jak przekazał kanał "General SVR", lekarze mieli doradzić przywódcy Rosji, aby w najbliższej przyszłości nie występował zbyt często publicznie. Anonimowy informator doprecyzował, że "jeśli uda się ustabilizować stan zdrowia Putina", to"Bezpośrednia Linia" może odbyć się w sierpniu. "Niedyspozycje prezydenta stają się ostatnio coraz trudniejsze do ukrycia" – dodał.

Pogłoski o tym, że Putin ma problemy ze zdrowiem, krążą już od dłuższego czasu. Pod koniec kwietnia zostało udostępnione nagranie ze spotkania prezydenta Rosji z ministrem obrony Siergiejem Szojgu. Internauci zwrócili uwagę na dziwne zachowanie Putina. Przez 12 minut bez żadnej przerwy rosyjski prezydent trzymał się za stół prawą ręką, co podsyciło domysły o jego pogarszającym się stanie zdrowia.

Nie raz media zagraniczne rozpisywały się na temat różnych dolegliwości, z którymi miałby zmagać się Putin – od choroby Parkinsona po demencję.