Osoby z nadciśnieniem mogą odetchnąć z ulgą. Ważny dla nich lek wraca do aptek

2022-12-01 8:22

Niedostępny od kilku tygodni lek stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca wraca do aptek – informuje portal gdziepolek.pl. O problemach z dostępnością leku portal ostrzegał już na początku listopada.

Osoby z nadciśnieniem mogą odetchnąć z ulgą. Ważny dla nich lek wraca do aptek
Autor: Getty Images

Nadciśnienie tętnicze rzadko daje zauważalne objawy. Nieleczone nadciśnienie obciąża naczynia krwionośne, serce i inne narządy. Utrzymujące się wysokie ciśnienie krwi zwiększa także ryzyko wielu chorób takich jak niewydolność serca, choroba tętnic obwodowych czy choroby nerek. Nadciśnienie zwiększa również ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych takich jak zawał serca.

Dobra wiadomość dla sercowców: Lokaren wraca do aptek

W końcu mamy dobre wiadomości dla osób zmagających się z wysokim ciśnieniem krwi i cierpiących na chorobę niedokrwienną serca. Ważny lek wykorzystywany w leczeniu tych schorzeń w końcu wraca do aptek.

- Jak pokazują nasze statystyki, lek Lokren wraca do aptek – wskazuje portal gdziepolek.pl. Statystki portalu pokazują, że Lokaren jest już dostępny w 15 proc. aptek.

Lokaren zawiera substancję czynną zaliczaną do grupy tzw. beta-blokerów, czyli betaksolol. Preparat prowadzi do zmniejszenia częstotliwości i siły skurczów mięśnia sercowego.

Poradnik Zdrowie: nadciśnienie