Ola Żuraw wyczuła u siebie guza. Czeka na wynik biopsji. „Jest ciężko”

2021-11-22 16:26

Ola Żuraw, była uczestniczka programu „Top Model”, wyjawiła ostatnio, że ma guza w lewej piersi. Zwróciła się do fanów z apelem o wsparcie w tym trudnym momencie życia. Teraz czeka na wynik biopsji.

Ola Żuraw
Autor: Ola Żuraw / Facebook

28-letnia Ola Żuraw zyskała popularność dzięki programowi „Top Model”. Wzięła udział w czwartej edycji show. Od dłuższego czasu udziela się na TikToku. Na udostępnionych filmikach opowiada o swoich traumach i trudnych przeżyciach.

Zachęca do badań profilaktycznych

Aspirująca modelka przekazała swoim fanom, że jakiś czas temu wyczuła niepokojącą zmianę w lewej piersi. Zgłosiła się najpierw na badania USG, a później na mammotomiczną biopsję piersi. Z tej ostatniej wizyty zdała relację na InstaStories.

– Wyglądało to tak, że była pani operatorka USG i lekarz, który pobierał wycinek guza. Ja mam guza umiejscowionego w lewej piersi, zabolało mnie raz, ale to nie był taki duży ból – mówiła Ola Żuraw. Jak podkreśliła, „czuła się zaopiekowana i bezpieczna przez lekarza i pani od USG”.

Jak rozpoznać raka piersi?

Podczas relacji Ola Żuraw podzieliła się z fanami, jak wykryła u siebie guza. – Miałam bardzo bolesną pierś. Chociaż jest to normalne po operacji powiększania piersi, że piersi tak dziwnie bolą. (…) Ale niepokoiło mnie, że to było w takim punkcie obok sutka po lewej stronie – opowiedziała.

Zwróciła się z apelem do fanek, aby pamiętały o regularnych i profilaktycznych badaniach. Ola Żuraw wykonuje co roku USG piersi i cytologię.

 – Przyspieszyłam cykliczne badana USG piersi o dwa miesiące, żeby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Okazało się, że nie jest – stwierdziła. Jak dodała, „w sumie po dziesięciu miesiącach od poprzedniego badania okazało się, że ma guza”.

„Staram się o tym nie myśleć, ale jest ciężko”

Obecnie Ola Żuraw czeka na wynik biopsji, który powinna otrzymać na początku grudnia. W tej trudnej chwili prosi fanów o wsparcie, zaznaczając, że ten temat „spędza jej sen z powiek”.

- Mam malutkie dziecko, mam szczęśliwą rodzinę i mam wszystko. Więc wiecie, jak to jest. Jak człowiek ma wszystko, to czasami nie ma zdrowia. Staram się tak o tym nie myśleć, ale jest ciężko – przyznała Ola Żuraw.

Aby zabezpieczyć przyszłość dziecka, 28-latka wykupiła odpowiednie ubezpieczenie na życie. Dzięki temu czuje grunt pod nogami.