Ogólnopolska kampania edukacyjna online "Aktywny kręgosłup"

2021-04-27 8:38
Ogólnopolska kampania edukacyjna online Aktywny kręgosłup
Autor: Getty Images

Fundacja Zdrowie Jest Najważniejsze organizuje kampanię edukacyjną pod hasłem "Aktywny kręgosłup", która odbędzie się online w dniach 29.04.-27.05.2021 roku. W ramach kampanii eksperci medyczni z różnych dziedzin opowiedzą na cotygodniowych webinarach o tym, jak dbać o kręgosłup, kości i stawy. Celem akcji jest przede wszystkim uświadomienie odbiorcom, jak ważna jest profilaktyka i dbanie o kręgosłup.

Kręgosłup, podobnie jak całe nasze ciało nie jest stworzony do siedzenia czy stania, tylko do ruchu. Brak aktywności, przeciążenia, zaniedbania mogą prowadzić do wielu chorób. Kampania skierowana jest więc do osób prowadzących siedzący tryb życia, w tym osób z niepełnosprawnościami ruchowymi i ich opiekunów, zainteresowanych kompleksową profilaktyką w zakresie zdrowia kręgosłupa oraz aktywności życiowej.

Choroby kręgosłupa, kości i stawów są chorobami cywilizacyjnymi, a na przełomie ostatniego roku, nasiliły się jeszcze bardziej. 

Kampania online

Z uwagi na obowiązujący stan epidemii COVID-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Polaków, kampania odbędzie się online.

W ramach kampanii możliwy odbędą się transmisje online na Facebooku, w których udział wezmą eksperci medyczni z dziedziny dietetyki klinicznej, psychologii, medycyny stylu życia, neurochirurgii, ortopedii i traumatologii, chorób wewnętrznych, fizjoterapii oraz nowych technologii w fizjoterapii. Na bazie wieloletnich doświadczeń, wiedzy medycznej oraz badań naukowych, opowiedzą, jak prawidłowo dbać o kręgosłup i stawy.

Wydarzenie jest bezpłatne i odbędzie się online. Nie trzeba się rejestrować, aby móc uczestniczyć w webinarach dostępnych na Facebooku FZJN. Może w nich wziąć udział każdy, kto potrzebuje pomocy lub jest zainteresowany ww. tematyką

Na zakończenie kampanii odbędzie się debata ze specjalistami z nowych technologii w diagnostyce i fizjoterapii, która również odbędzie się w formie online podczas webinaru w dniu 27.05.2021 roku o godz. 19:00.

Na podstawie zebranych materiałów z webinarów zostanie przygotowany praktyczny poradnik (e-book w formie pdf, w wersji polskiej i angielskiej), który po zakończeniu kampanii będzie można bezpłatnie pobrać na stronie www.aktywnykregoslup.pl.

Wszystkie webinary będą nagrywane i udostępnione na kanale YouTube Fundacji Zdrowie Jest Najważniejsze.

Najlepsi eksperci

Agnieszka Dąbkowska, prezes Fundacji Zdrowie Jest Najważniejsze i członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia, chcąc pomóc innym osobom zadbać o profilaktykę kręgosłupa, kości i stawów, zaprosiła do udziału w kampanii specjalistów medycznych:

 • dr Hannę Stolińską (doktor nauk o zdrowiu, dietetyk kliniczny),
 • mgr Malwinę Umiastowską (dietetyk, psycholog),
 • lek. Alicję Baska,
 • lek. Paulinę Juszyńską i lek. Jakuba Wojciechowskiego (zajmujących się pełnoprofilową neurochirurgią),
 • dr n. med. Pawła Walaska (specjalista ortopeda-traumatolog),
 • lek. Annę Plucik-Mrożek (specjalista chorób wewnętrznych),
 • mgr fizjoterapii Joannę Tokarską,
 • mgr fizjoterapii i wychowania fizycznego Magdalenę Łuczak,
 • mgr fizjoterapii, ortopodolog Kamę Brzostowską,
 • mgr fizjoterapii Andrzeja Grudniewskiego,
 • mgr fizjoterapii Łukasza Frącz
 • oraz mgr fizjoterapii Walentego Trandasir.

O Fundacji

FZJN powstała w styczniu 2014 r. Celem jej jest zwiększenie dostępu do informacji i usług medycznych, w tym fizjoterapii i rehabilitacji dla jak największej liczby osób potrzebujących pomocy, gdyż w wielu przypadkach wczesna interwencja lekarska lub rehabilitacyjna jest konieczna do szybkiego powrotu do zdrowia i ograniczenia powikłań.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.