Niemcy wprowadzają domowe testy na COVID-19. Będzie można je kupić w drogerii

Niemcy podjęły decyzję o wprowadzeniu nowego rozwiązania, mającego na celu podniesienie skuteczności w walce z pandemią koronawirusa. Federalny Instytut ds. Leków i Urządzeń Medycznych (BfArM) przyznał zezwolenia dla trzech szybkich testów na obecność koronawirusa do stosowania w domu. Wymazy do testów pobierane są z przedniej części nosa. Testy będzie można kupić w drogeriach od 9 marca.

Wprowadzenie domowych testów w Niemczech ma zwiększyć monitorowanie źródeł koronawirusa SARS-Cov-2 i wspomóc strategię walki z pandemią. Być może domowe testy przyczynią się do szybszej diagnostyki pod kątem koronawirusa, a co za tym idzie - długo wyczekiwanym zniesieniem obostrzeń.

Testy do kupienia w drogerii

Szybkie testy na COVID-19 do samodzielnego użytku mają trafić do sprzedaży w jednej z niemieckich sieci drogeryjnych dm już 9 marca.

Firma chce się przyczynić do jak najszybszego powrotu kraju do normalności, co wynika z oficjalnego oświadczenia dm: "Ważne jest, aby życie wróciło do normy tak szybko i w takim stopniu, jak to możliwe".

Ilość ograniczona

Domowe testy na COVID-19 będą proste w użyciu. Materiał będzie można pobrać samodzielnie z przedniej części nosa. 

Z początku ilość testów ma być ograniczona. Będzie obowiązywał limit na jednego użytkownika, jednak w miarę dostaw, ograniczenia te będą stopniowo znoszone.

Na razie firma nie podała ceny testów. Jednak zaznacza, że szybkie testy będą sprzedawane "tak tanio, jak to tylko możliwe".

Czytaj też:

Nowe oficjalne zasady ochrony przed koronawirusem

Źródło: Deutsche Welle

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE