Myślała, że to zwykłe zatrucie. Godzinę później córka znalazła ją martwą

2023-01-30 13:01

Nastolatka znalazła swoją mamę martwą, po tym, jak kobieta źle się poczuła i poszła się położyć. 40-latka podejrzewała, że jej złe samopoczucie było wynikiem zatrucia pokarmowego. Okazało się, że prawdziwa przyczyna była bardzo poważna.

Myślała, że to zwykłe zatrucie. Godzinę później córka znalazła ją martwą
Autor: Getty Images 40-latka źle się poczuła. Godzinę później już nie żyła.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w Stockoport w Manchesterze. Kelly Gleeson to mama 17-letniej Madison. Kobieta 29 grudnia źle się czuła przez większość dnia. Wymiotowała i była słaba. Ze względu na te objawy kobieta pomyślała, że czymś się zatruła. 

Po ciężkim dniu, około godzi. 18, Kelly postanowiła się położyć, by odpocząć. Zaledwie godzinę później, córka wraz z ojcem Jerrym zajrzała do pokoju matki, by sprawdzić, czy wszystko w porządku. Niestety, znaleźli ją nieprzytomną.

Od razu wezwali pomoc, jednak Kelly zmarła jeszcze przed przybyciem karetki pogotowia.

"Powiedzieć, że mam złamane serce, to mało powiedziane" - powiedział Jerry, mąż kobiety.

Przyczynę zgonu Kelly ujawniono dopiero miesiąc później. Okazało się, że kobieta wcale nie miała zatrucia pokarmowego, tylko zmarła w wyniku zatorowości płucnej. Rodzina zmarłej potwierdza, że kobieta nie miała wcześniej żadnych problemów zdrowotnych.

Zakrzepica żył głębokich

Czym jest zatorowość płucna?

Zatorowość płucna jest chorobą bezpośrednio zagrażającą życiu. To również, zaraz po udarze i zawale, trzecia najczęstsza przyczyna śmierci o podłożu kardiologicznym Do zatorowości płucnej dochodzi wtedy, gdy skrzep krwi utknie w tętnicy płucnej, blokując przepływ krwi do części płuca. Jeśli przypadłość nie zostanie wcześnie wykryta, może doprowadzić do śmierci.

Objawami tej przypadłości jest niewyjaśniona duszność, ból w klatce piersiowej, krwioplucie lub zasłabnięcia i omdlenia.

Niestety, atak u Kelly nastąpił w trakcie snu. Mimo wezwania pomocy, kobiety nie udało się uratować.