Małgorzata Ostrowska wygląda znakomicie, ale ma poważny problem. Zaczęło się od kleszcza

2024-07-03 9:02

66-letnia Małgorzata Ostrowska imponuje energią, formą, kondycją. Niewiele osób wie, że artystka od lat zmaga się z przewlekłą chorobą wywoływaną przez kleszcze. Teraz legendarna wokalistka wyznała na Instagramie, że jest coś więcej.

Małgorzata Ostrowska wygląda znakomicie, ale ma uciążliwy problem. Zna go wielu Polaków
Autor: Instagram/ostrowska.official

Dla wiernych fanów legendy polskiego rocka nie jest żadną tajemnicą, że wielką miłością Małgorzaty Ostrowskiej jest jej ogród. Wybitna wokalistka często nadaje z niego do swoich obserwatorów na Instagramie.

Okazuje się, że przynajmniej część jej problemów jest powiązanych z ogrodniczą pasją.

Poradnik Zdrowie: Żyję z boreliozą

Małgorzata Ostrowska ma problem z kręgosłupem

- Kochani tak zawsze z ogrodu, z ogrodu, z ogrodu, ale żeby w tym ogrodzie pracować, muszę być w dobrej kondycji - mówi na Instagramie wokalistka i przyznaje, że regularnie diagnozuje się i leczy w jednej z prywatnych placówek.

Artystka czuje się tam "zadbana i zaopiekowana", w rękach dobrych fachowców, którzy najpierw ją badają, głównie za pomocą rezonansu magnetycznego, a potem skutecznie stawiają na nogi.

Małgorzata Ostrowska potrzebuje tego, ponieważ jej kręgosłup "od czasu do czasu piszczy i popiskuje".

Pod wpisem wokalistki pojawiły się zaraz komentarze osób, które zmagają się z podobnym problemem, a dzięki Małgorzacie Ostrowskiej przypomniały sobie, jak ważna jest profilaktyka i troska o zdrowie.

Nic w tym dziwnego, bo dolegliwości ze strony kręgosłupa to polska zmora narodowa. Na tego typu problemy od lat narzeka połowa rodaków.

Nasze rusztowanie to twór niemal idealny i cierpliwie znosi różne nasze wybryki i zaniedbania, ale wszystko ma swoje granice. Powszechne zmiany zwyrodnieniowe to przede wszystkim skutek siedzącego trybu życia i nadwagi, ale też przeciążeń, przyjmowania niewłaściwej postawy, lekceważonych urazów.

Na pewno nikomu nie zaszkodzi sprawdzić, co piszczy w jego kręgosłupie, bo na wczesnym etapie nieprawidłowości leczenie zwykle nie jest skomplikowane.

Wokalistka legendarnego "Lombardu" choruje na boreliozę

Problem z kręgosłupem to nie wszystko. W 2020 roku w mediach społecznościowych Ostrowska wyznała, że od 20 lat zmaga się z konsekwencjami boreliozy.

Nim artystka doczekała się właściwej diagnozy, tułała się od specjalisty do specjalisty, żaden nie był w stanie jej pomóc i znaleźć przyczyny dolegliwości, chociaż ona od początku wiedziała, co może się kryć za jej objawami:

- Ja to po prostu wiedziałam… Pamiętam, że w moim pięknym ogrodzie swego czasu przyjęłam na siebie kilkadziesiąt kleszczy w jednym roku. I to zaowocowało boreliozą – mówiła na Instagramie.

Gdy kolejny lekarz zlekceważył podejrzenia i dolegliwości Ostrowskiej, ta postanowiła się zdiagnozować prywatnie, robiąc test na własny koszt. Badanie potwierdziło podejrzenie artystki. Od tamtej pory jest już leczona prawidłowo i skutecznie, na ile to możliwe:

-U mnie, na szczęście, borelioza usytuowana jest w stawach… Mówię na szczęście, bo jeśli przemieściłaby się do systemu nerwowego, jej konsekwencje byłyby znacznie gorsze.

Chociaż wybitna piosenkarka zmaga się z bólem, obiecuje, że borelioza nie wygoni jej ze sceny. Już jesienią Ostrowska rusza w wielką trasę koncertową po kraju pod tyt. "Legenda".

Małgorzata Ostrowska przeszła operację

W maju 2022 roku Małgorzata Ostrowska przeszła operację. Chociaż pokazała się w szpitalnym ubranku w mediach społecznościowych, nie wyznała, co było powodem zabiegu.

Energetyczna, pozytywna Małgorzata Ostrowska z pewnością nie jest osobą, która może się komukolwiek kojarzyć z chorobami i przewlekłymi dolegliwościami. To się z pewnością nie zmieni tak łatwo.

Sonda
Odczuwasz dolegliwości ze strony kręgosłupa?
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki