Kupiłeś to ciasto przed świętami? GIS właśnie wycofał je ze sprzedaży

2022-12-23 10:12

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) informuje o wycofaniu partii mrożonego ciasta. Przyczyną decyzji jest ryzyko obecności fragmentów metalu w produkcie. Organy już monitorują proces wycofania ciasta ze sklepów, ale jeśli kupiłeś je z myślą o świętach, nie jedz go. Możesz je za to zwrócić do sklepu i uzyskać zwrot kosztów.

Kupiłeś to ciasto przed świętami? GIS właśnie wycofał je ze sprzedaży
Autor: Getty Images Kupiłeś to ciasto przed świętami? GIS właśnie wycofał je ze sprzedaży

O wycofaniu produktu ze sklepów Główny Inspektorat Sanitarny został poinformowany przez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF). Chodzi o ciasto z czekoladą i karmelem, które może zawierać fragmenty metalu.

GIS wycofuje mrożone ciasto

Wycofany produkt pochodzi ze sklepu IKEA. Chodzi o mrożone ciasto, a dokładniej Daim Swedish almond cake with chocolate and crunchy caramel 400g. Producentem produktu jest szwedzka firma Almody AB, Flygfältsvägen 1, 42337 Torslanda, Göteborg.

W Polsce dystrubotorem ciasta jest IKEA Retail Sp. z o.o., Pl. Szwedzki 3, 05-090 Raszyn. Numer partii wycofanego produktu to L2140. Minimalna data trwałości ciasta to 18.11.2023 r.

W formie 24 - Co się kryje w gotowych ciastkach

Proces wycofania produktu trwa

Główny Inspektorat Sanitarny zaznacza, że firma IKEA dobrowolnie wycofuje z obrotu produkt wskazany w komunikacie. Na swojej stronie zamieściła także stosowne informacje. Klienci, którzy zakupili wycofane ciasto, mogą je zwrócić i otrzymać zwrot poniesionych kosztów.

- Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktu z obrotu – podkreślił GIS.