Kiedy otworzą kina? Dziś zapadła decyzja

2020-05-27 11:32 Małgorzata Wójcik

Premier Morawiecki poinformował dziś o decyzji dotyczącej otwarcia kin i teatrów. Kiedy będziemy mogli pójść na film? Już 6 czerwca.

W środę rząd ogłosił decyzje dotyczącą odwołania nakazu noszenia maseczek. Wypowiedział się również w sprawie otwarcia kin i teatrów. Od 6 czerwca można iść do kina na film!

Kina w ostatnim etapie poluzowań

Kina i teatry są zamknięte tylko do 6 czerwca. Po tej dacie będzie można wreszcie wybrać się na film lub przedstawienie, a także do domów kultury i cyrków. Możliwe jest również organizowanie koncertów plenerowych dla maksymalnie 150 osób. To kolejny etap poluzowań, o których poinformował w środę premier Morawiecki. Wcześniej, w 3 etapie poluzowań, rząd zezwolił na otwarcie muzeów i niektórych instytucji kulturalnych.

Jak zapowiadał wcześniej minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, przygotowanie kin i teatrów do otwarcia wymagało czasu. Chcieli tego sami ich przedstawiciele, którzy potrzebowali wytycznych, które pozwoliłyby im przygotować swoje placówki na przyjęcie widzów. Gliński wyjaśnił również, że otwarcie teatrów i kin ze względów epidemicznych nastąpi w ostatniej fazie znoszenia obostrzeń.

Możliwość otwarcia kina będzie wiązała się z ograniczeniem liczby widzów do 50 procent miejsc. Konieczne jest również noszenie maseczki podczas seansu. Minister nie powiedział, czy otwarte będą bary, w których przed seansem można kupić pop-corn czy napoje.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE