Jeśli chcesz pozbyć się oponki z brzucha, nie popełniaj tego błędu

2022-07-08 13:27

Nieestetyczna oponka potrafi uprzykrzyć życie. Chcielibyśmy przecież idealnie wyglądać w stroju kąpielowym, szczególnie teraz, gdy większość z nas planuje urlop. Jeden mały błąd, który popełniamy, pijąc kawę, ale także inne napoje, może zaprzepaścić nasze starania. Wystarczy tylko go wyeliminować.

brzuch
Autor: Getty Images

Jeśli ktoś mówi ci, że kawa jest niezdrowa, pewnie nie zna wszystkich właściwości, jakie niesie ze sobą jej spożywanie. Badania wykazały, że picie kawy może mieć pozytywny wpływ na wiele chorób, a najnowsze analizy naukowe potwierdziły, że jej spożywanie, może wydłużyć twoje życie. Kawa jest źródłem przeciwutleniaczy i działa przeciwzapalnie, a nawet pomaga kontrolować wagę.

Jednak nie każdy z nas pije tylko kawę. Większość osób dodaje do niej różne dodatki. Okazuje się, że szczególnie jeden z nich, może utrudnić nam chudnięcie i pozbycie się oponki z brzucha.

Inwazyjne metody leczenia otyłości

Nie rób tego prostego błędu

Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, musisz pamiętać, że to, co dodajesz do napojów, ma wpływ na twoje rezultaty. Eksperci nie mają wątpliwości. Ilość dodawanych cukrów może nie tylko utrudnić ci drogę do wymarzonej sylwetki, ale przede wszystkim negatywnie oddziaływać na zdrowie.

Certyfikowana dietetyczka Courtney D'Angelo wyjaśnia: "Dodawanie cukru jest zdecydowanie najgorszym nawykiem związanym z kawą, jeśli chcesz schudnąć. Dotyczy to wszelkiego rodzaju niezdrowych śmietanek z dodatkiem cukru lub sztucznego aromatu".

Badania opublikowane w Polish Journal of Food and Nutrition Sciences wykazały, że zmniejszenie spożycia cukru wiąże się ze spowolnieniem rozwoju otyłości. Amerykańskie Stowarzyszenie na rzecz Serca szacuje, że dzienne spożycie cukru wynosi 25 g dla kobiet i 37,5 gramów dla mężczyzn.

D'Angelo dodaje: "Aby utrzymać zdrową wagę ciała i zapobiegać chorobom, mężczyźni powinni dziennie spożywać do 9 łyżeczek cukru, a kobiety 6".

W Polsce 80 proc. osób pijących kawę codziennie spożywa od dwóch do trzech filiżanek. Jeśli każdą kawę słodzimy, przemycamy do swojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego dodatkowy cukier.

Tego unikaj

Jeśli zamiast słodzenia dodajesz do kawy inny dodatek np. śmietankę, także możesz negatywnie wpływać na swoje zdrowie. Jedna łyżka stołowa śmietanki może zawierać 5 g cukru. Pamiętaj, że niezwykle łatwo jest przekroczyć dzienne limity spożywania cukru np. pijąc słodkie, gazowane napoje albo wody smakowe.

To niestety może odbić się na kontroli wagi i przeszkadzać ci w utracie zbędnych kilogramów. Szczególnie jeśli regularnie dodajesz go do ulubionych napojów.