Jej głos znają wszyscy Polacy. Znana aktorka walczy z chorobą, ledwie się porusza

2023-10-17 9:21

Każdy kto choć raz oglądał w dzieciństwie “Pokemony”, “Toma i Jerry’ego”, czy inne kreskówki, doskonale rozpozna głos Hanny Kinder-Kiss. To właśnie ona użyczyła swojego głosu wielu postaciom. Dziś aktorka dubbingowa boryka się z problemami zdrowotnymi. Przyjaciele jednak nieustannie o nią walczą. W sieci pojawił się ujmujący apel.

Polska aktorka walczy z chorobą. Artystka ledwie się porusza
Autor: Fot. facebook.com/ Joasia Pach-Żbikowska Priv

Hanna Kinder-Kiss zasłynęła w świecie kina i animacji dzięki swoim umiejętnościom pracy z głosem. Choć nie każdy rozpoznałby ją na ulicy, to z pewnością większość odnajdzie tę aktorkę we wspomnieniach z dzieciństwa. Niestety 65-letnia artystka w ostatnim czasie została mocno doświadczona przez los i potrzebuje pomocy.

Kondrat, Stuhr, Gajos, Wilczak nie mówili swoim głosem. Zaskakujące, kto ich dubbingował

Hanna Kinder-Kiss walczy z chorobą. Wzruszający apel przyjaciół

11 października aktorka obchodziła kolejne urodziny. Jednak tym razem najlepszym prezentem byłoby zdrowie. W mediach społecznościowych pojawił się wpis zamieszczony przez przyjaciół Hanny. Z jego treści wynika, że kobieta ma za sobą trudny czas. Najpierw ciężko zachorował jej mąż i to walka o niego i jego życie była najważniejsza.

Niestety nie udało się i śmierć ukochanej osoby dodatkowo ją obciążyła. Suma złych zdarzeń sprawiła, że kobieta odsunęła sprawy własnego zdrowia na drugi plan. Dziś stara się walczyć o siebie, ale dolegliwości utrudniają jej normalne funkcjonowanie.

- Zdrowie nie pozwala jej na zarabianie wystarczających pieniędzy, nie tylko na utrzymanie , ale przede wszystkim na podjęcie rehabilitacji po operacji, która zostanie przeprowadzona w październiku i jest niezbędna, aby mogła zacząć życie bez fizycznego bólu - informują przyjaciele aktorki.

Bliscy podkreślają, że każdy dzień to dla Hanny pasmo bólu, a ceniona i kochana aktorka ledwie się porusza. Aby jej pomóc niezbędne są środki finansowe, dlatego przyjaciele zwrócili się do internautów z prośbą o wsparcie.

Ruszyła lawina pomocy. Urodzinowa zbiórka trwa

Uruchomienie zbiórki nie było tak oczywiste jak mogłoby się wydawać. Bliskie otoczenie aktorki podkreśla, że potrzebne były miesiące spędzone na rozmowach i namawianiu artystki, aby wyraziła zgodę.

Przyjaciele Hanny Kinder-Kiss podkreślają, że jest to skromna, ciepła i pełna życzliwości osoba, która zaraża uśmiechem i każdego obdarza dobrym słowem. 

- Wiemy o tym doskonale, że wykonywanie pracy, która jest twoją pasją, z ludźmi, których lubisz i cenisz jest najlepszą terapią na wszelkie bolączki. Jest motorem do życia. Kochani, wspólnie możemy wszystko. Nie ma małych kwot. Im więcej nas, tym więcej środków na rehabilitację Hani. Dla nas to tylko kilka złotych, a dla Hani szansa na szybki powrót do zdrowia - apelują przyjaciele aktorki.

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Zbiórka zorganizowana przez Fundację im. Darii Trafankowskiej przyciągnęła pierwszych darczyńców. Do jej zakończenia pozostało dziewięć dni i na ten moment zebrano nieco ponad 50 procent potrzebnych środków.

Inicjatorzy akcji apelują o wpłacanie choćby symbolicznych kwot w ramach prezentu urodzinowego w nadziei, że już niebawem licznik wskaże oczekiwaną wartość 20 tys. złotych.