Ile kremu powinno się nakładać na twarz? Odpowiedź dermatolożki może zaskoczyć

2023-03-22 15:45

O twarz chcemy dbać jak najlepiej - w końcu to od niej w dużej mierze zależy nasza samoocena i to, jak postrzegają nas inni. Chyba każdy marzy o pięknej cerze i jak najmniejszej ilości zmarszczek. Jak prawidłowo dostosować pielęgnację twarzy? Dermatolożka zdradza sprawdzone sposoby.

Ile kremu powinno się nakładać na twarz? Odpowiedź dermatolożki może zaskoczyć
Autor: Getty Images Wcale nie "im więcej tym lepiej". Dermatolożka zdradza, ile kremu powinniśmy nakładać na twarz

Skóra twarzy oraz skóra wokół oczu, jest wyjątkowo delikatna. By była gładka, nawilżona, jędrna i pozbawiona zmarszczek, należy o nią szczególnie dbać. Oczywiście proces ten należy zacząć od dogłębnego demakijażu. Potem kolejnymi krokami jest mycie twarzy i nałożenie odpowiednich kremów.

W pielęgnacji skóry twarzy znaczenie ma nie tylko to, jakiej jakości produkty nakładamy, lecz także w jakich ilościach. To zagadnienie postanowiła poruszyć znana w świecie instagramowym dermatolożka. Dr Sam Bunting na swoim profilu zgromadziła ponad sto tysięcy followersów, z którymi codziennie dzieli się porcją wiedzy na temat świadomej pielęgnacji skóry. W jednym z postów podała konkretne ilości produktów, jakie powinniśmy nakładać na skórę.

Pielęgnacja skóry 30-latki

Za dużo czy za mało? Oto ile kremu powinnaś nakładać na twarz

Zacznijmy od żelu do mycia twarzy. Dr Bunting zaleca, by nie stosować więcej niż porcja zbliżona wielkością do symbolicznej złotówki.

Następnym krokiem jest krem nawilżający lub serum na noc i na dzień. Ilość tych produktów nie powinny przekraczać długości opuszka palca.

Jeszcze mniejsza porcja dotyczy kremu pod oczy. Nie powinna przekraczać wielkości ziarenka grochu.

Natomiast znacznie większa ilość dotyczy kremu na dzień z filtrem SPF. Dermatolożka zaleca, by nakładać na twarz nawet 1-2 długości palca. Wszystko dlatego, że to właśnie słońce negatywnie wpływa na kondycję skóry.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki