II Kongres Pacjentów Kardiologicznych już 13 grudnia w Krakowie

2019-12-09 8:32 Materiały prasowe

W połowie grudnia w stolicy Małopolski odbędzie się II edycja Kongresu Pacjentów Kardiologicznych. Będzie to świetna okazja do spotkania i zaktualizowania wiedzy na temat schorzeń serca i naczyń wśród pacjentów.

Już 13 grudnia, w krakowskim Centrum Kongresowym ICE, odbędzie się jedyne wydarzenie w Polsce, które skupia wokół siebie społeczność chorych na schorzenia serca i naczyń. Mowa oczywiście o II Kongresie Pacjentów Kardiologicznych, który towarzyszy odbywającej się największej w Europie Środkowej konferencji kardiologów interwencyjnych NFIC 2019 - New Frontiers in Interventional Cardiology.

W ramach wydarzenia, w godz. 11:00-17:00 zaplanowany jest szereg wykładów, a także spotkań na żywo z ekspertami w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii.

W czasie sesji naukowej wystąpi m.in. krakowski kardiolog prof. Dariusz Dudek, Prezydent Elekt EAPCI ESC, z prezentacją pt. „Hipercholesterolemia i hipercholesterolemia rodzinna – czy trzeba się obawiać o poziom cholesterolu?”.

Podczas Kongresu uczestnicy będą mieli okazję poznać prawdziwą historię choroby z perspektywy jednego z pacjentów. Poruszony zostanie także temat działań prewencyjnych, dotyczących prowadzenia aktywnego trybu życia, jak również sposobów radzenia sobie z chorobą.

Będzie można także skorzystać z bezpłatnych badań oraz konsultacji medycznych w specjalnie wyznaczonej strefie w Centrum Kongresowym.

W zeszłym roku zainteresowanych wydarzeniem, którzy zjawili się na I edycji Kongresu, było ponad 1 tys. pacjentów. Zjechali się oni wówczas do Krakowa z całej Polski. W tym roku organizatorzy spodziewają się podobnych lub nawet większych statystyk.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 2/2020 "Zdrowia": co pomoże na ból głowy, sztuczne hormony wokół nas, dźwięczny głos na lata, stopy bez odcisków, eko zwierzak w domu, chudnij z wyobraźnią, hity zdrowej kuchni. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych rad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 2/2020

Materiał partnerski

KOMENTARZE