Zasady bezpiecznego plażingu, czyli hiszpańskie wakacje

2020-05-29 0:34 Magda Mazurek, PAP

Rząd Hiszpanii opracował specjalne zasady zachowania dla wszystkich chętnych do korzystania z plaż! Przypominamy, że ruch turystyczny w Hiszpanii będzie możliwy od 1 lipca. Teraz turyści mogą wjeżdżać, ale muszą poddać się dwutygodniowej kwarantannie.

Rząd Hiszpanii również nie rezygnuje z plażowania - w ramach poluzowań dla obywateli Hiszpanii opracowano zasady bezpiecznego plażowania. Według nich pobyt na plażach w trakcie sezonu musi uwzględniać co najmniej dwumetrowy odstęp między wczasowiczami, plaże muszą być bezpłatne i podlegać władzom gminy.

Z opublikowanego w środę w dzienniku ustaw (BOE) dokumentu wynika, że władze samorządowe mają samodzielnie ustalać odległość między plażowiczami, która nie może być mniejsza niż dwa metry. Podczas liczenia powierzchni użytkowej plaży nie można uwzględniać 6-metrowej szerokości pasa przylegającego do brzegu podczas przypływu. W rzeczywistości urlopowicze będą mogli korzystać jednak również i z tego obszaru plaży położonego w najbliższym sąsiedztwie wody.

Polecamy: Złapiesz koronawirusa na Cyprze? Zapłacą ci!

- Oznacza to, że ostatecznie średnia powierzchnia przypadająca na jednego użytkownika plaży zwiększy się i wyniesie około 4 metrów kwadratowych - wyliczył w czwartek dziennik “El Mundo”.

Choć 15 maja rząd Hiszpanii wznowił ruch turystyczny, ale zobowiązał osoby przybywające do tego kraju do dwutygodniowej kwarantanny, argumentując swoją decyzję możliwością nasilenia się epidemii.

W sobotę premier Sanchez zapowiedział, że 1 lipca, czyli nazajutrz po ostatnim dniu wdrażania rządowego planu przywracania normalności, możliwy będzie swobodny ruch turystyczny, a docierający do Hiszpanii wczasowicze nie będą podlegali obowiązkowi kwarantanny.

Premier wezwał też przedsiębiorców sektora turystycznego do natychmiastowego rozpoczęcia przygotowań do tegorocznego sezonu wakacyjnego.

Więcej: Kiedy otwarcie granic? Rząd podał realną datę!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE