Ekspert: Nikt nie wie, dlaczego wciąż umiera tyle osób

2022-02-09 7:47

Włoski specjalista chorób zakaźnych - profesor Massimo Galli przyznał we wtorek, że nie wiadomo, dlaczego wciąż notuje się codziennie we Włoszech tak wiele zgonów w tej fali pandemii. Tego dnia poinformowano o 415 zgonach i 101 tysiącach następnych zakażeń.

covid
Autor: Getty Images

Włoski ekspert na pytanie o powód tak wysokiego współczynnika umieralności odpowiedział: "Nie wiem, nie rozumiem i myślę, że nikt nie zrozumiał, a sprawa ta jest analizowana w różnych miejscach".

Profesor zapewnił, że każda z ważnych kwestii w kontekście pandemii jest wciąż analizowana, hipotez dotyczących takiego stanu rzeczy jego zdaniem jest wiele.

Od początku pandemii we Włoszech odnotowano 149 512 zgony z powodu infekcji Covid-19. Tylko minionej doby zmarło 415 osób i stwierdzono 101 tysięcy zakażeń w prawie milionie testów. Maleje liczba zajętych łóżek w szpitalach, odnotowuje się także spadek hospitalizacji dzieci i młodzieży z powodu Covid-19.

Roberto Speranza, włoski Minister Zdrowia w podpisanym rozporządzeniu zniósł obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz od piątku 11 lutego. Będą one dalej wymagane w miejscach zatłoczonych.

Jak wygląda rehabilitacja po COVID-19?