Dostała życzenia od samego króla. Swoje długie życie ma zawdzięczać jednej rzeczy

2023-03-29 12:55

Brytyjka Olive Edwards za rok dołączy się do grona superstulatków. Kilka dni temu obchodziła swoje 109. urodziny w domu opieki społecznej. Życzenia złożył jej nawet król Karol III. Jak udało się tej wyjątkowej stulatce dożyć tak sędziwego wieku? Okazuje, że jej recepta długowieczność nie jest skomplikowana, wręcz przeciwne – zaskakująco prosta.

 Olive Edward
Autor: Facebook: Birchlands Care Home - Haxby Dostała życzenia od samego króla. Swoje długie życie ma zawdzięczać jednej rzeczy

Olive Edwards świętowała swoje 109. urodziny

Dla wielu dożycie do 100 lat to niemały wyczyn, ale nie dla tej Brytyjki. 23 marca Olive Edwards, mieszkanka domu opieki Birchlands Care Home w Haxby w hrabstwie North Yorkshire, świętowała swoje 109. urodziny. Pracownicy ośrodka postanowili zrobić jej miły gest z tej okazji i zorganizowali uroczyste przyjęcie. Jej pokój udekorowali balonami, które tworzyły kompozycję liczb 109. Na uroczystości nie zabrakło też tortu, który pokroiła jubilatka. Nawet sam król Karol III wysłał jej kartkę z życzeniami.

W formie 24: dieta wzmacniająca odporność

Placówka opublikowała za pośrednictwem mediów post z tych wyjątkowych urodzin. Przepełniony jest serdecznymi życzeniami i słowami uznania dla stulatki. "Co za fantastyczne osiągnięcie" - czytamy w poście. 

Zdradza sekret swojej długowieczności

Stulatka zdradziła, w czym tkwi jej sekret długowieczności. Wyznała w rozmowie dla portalu Jam Press, że dzięki uporowi osiągnęła tak piękny i sędziwy wiek. To właśnie ta cecha charakteru – jak uważa Olive Edwards – wydłużyła jej życie.

Z racji swojego wieku Olive Edwards przeżyła dwie wojny światowe i wiele wydarzeń historycznych. Oprócz niezłomnej natury kobieta również jest wierna swoim nawykom żywieniowym. Każdego dnia spożywa trzy posiłki w określonych godzinach oraz pije dużo wody. Ma też swoje ulubione dania. Najbardziej przepada za łososiem ze szparagami, nawet w dniu urodzin 109-latka zażyczyła sobie tę potrawę.

Olive Edwards od zawsze była zwolenniczką aktywnego trybu życia. – Lubiłam spacerować. W wieku 80 lat grałam w piłkę nożną i krykieta z moimi wnukami – wyznała. Teraz dla niej efektywnym spędzaniem czasu jest czytanie książek, robienie na drutach oraz szycie.

Za rok kobieta dołączy do zacnego grona superstulatków, czyli do osób, które osiągnęły wiek 110 lat i więcej.