Do sklepu wejdziesz wyłącznie w maseczce? Apel Ministerstwa Zdrowia

2020-06-22 12:48 Katarzyna Hubicz

Noszenie maseczek nadal jest obowiązkowe w każdym zamkniętym pomieszczeniu, a więc również i w sklepach - przypomina Ministerstwo Zdrowia. A rzecznik Ministerstwa Wojciech Andrusiewicz zaapelował do właścicieli sklepów, by nie wpuszczali do środka ludzi, którzy maseczek nie noszą.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz przypomniał, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w każdym zamkniętym pomieszczeniu nadal musimy zasłaniać usta i nos.

I ponowił swój apel o zakładanie maseczek w miejscach, w których są one obowiązkowe, gdyż - jak powiedział - to co zaobserwował w weekend w sklepach "woła o pomstę do nieba".

- Apelowałbym do właścicieli sklepów, do sprzedawców o niewpuszczanie do sklepów ludzi bez maseczek. Obowiązek noszenia maseczek nadal istnieje. Obowiązek noszenia tych maseczek istnieje nawet wówczas, kiedy jesteśmy na dworze i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu. Jeżeli stoimy na przystanku autobusowym, przystanku tramwajowym, stoi duża grupa osób i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu - obowiązuje nas maseczka" - przypomniał Wojciech Andrusiewicz.

I dodał: - Jeżeli wchodzimy do sklepu bez maseczki, to jest to nasz egoizm, który naraża na możliwość zakażenia inne osoby.

Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu policja zapowiedziała, że za brak maseczek tam, gdzie są obowiązkowe, będzie karać - za to wykroczenie policjant może nałożyć mandat w wysokości do 500 zł.

Maseczki WCIĄŻ obowiązkowe! Przypomina policja w Ostrowie!
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE