Bez negatywnego testu na COVID-19 nie wjedziesz do Polski. Ma obowiązywać nowa zasada

2021-02-22 16:21

Pod koniec tygodnia ma najprawdopodobniej obowiązywać nowa regulacja. Do Polski będą mogły wjeżdżać tylko osoby, które przedstawią negatywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Szef resortu zdrowia podał informację, jakich granic będzie dotyczyć ta zasada!

Bez negatywnego testu na COVID-19 nie wjedziesz do Polski. Ma obowiązywać nowa zasada
Autor: Getty Images

Minister zdrowia Adam Niedzielski był gościem w programie „Rozmowa Piaseckiego” na antenie TVN24. Podczas rozmowy padało pytanie dotyczące ewentualnego otwarcia granic Polski dla tych, którym wyszedł negatywnie test na obecność na COVID-19. Szef MZ przekazał, że ta regulacja może „pod koniec tygodnia stać się faktem”. - Celujemy w końcówkę tygodnia. Nie potrafię powiedzieć, czy będzie to poniedziałek, piątek, czy sobota – dodał.

Rząd chce jeszcze dopracować szczegóły regulacyjne. - Służby muszą się też do tego przygotować, bo to będzie oznaczało konieczność powrotu do działań Straży Granicznej – wyjaśnił minister zdrowia w porannym wywiadzie w programie „Rozmowa Piaseckiego”. Doprecyzował, że osoby, które nie będą miały wyniku testu na obecność COVID-19, to czeka ich kwarantanna.  

Jak poinformował szef resortu zdrowia, Straż Graniczna „deklaruje, że potrzebuje 48 godzin, żeby dojść do zdolności operacyjnej na poszczególnych punktach granicznych.” Zasada ta będzie obowiązywać, jak poinformował Adam Niedzielski, „na granicy południowej i zachodniej”.

W odpowiedzi na pytanie o transgranicznych pracowników, minister zdrowia podkreślił, że „testowanie będzie standardową normą”. - Zobaczymy, czy dopuścimy jakieś wyjątki w tym zakresie - stwierdził.

Źródło: TVN24

prof. Ernest Kuchar: Szczepionka jest mniej ryzykowna niż powikłania po koronawirusie [Super Raport]
Sonda
Zrobisz to? Czy nie?