Bardzo złe wieści o zdrowiu Zbigniewa Ziobry. „Sytuacja jest poważna!"

2024-01-25 14:20

Zbigniew Ziobro, znany polski polityk i były minister sprawiedliwości, od pewnego czasu zmaga się z poważną chorobą nowotworową, która zmusiła go do wycofania się z aktywności politycznej. Obecnie znajduje się on w szpitalu, gdzie poddany jest intensywnemu leczeniu onkologicznemu, w tym chemioterapii.

Bardzo złe wieści o zdrowiu Zbigniewa Ziobry. „Sytuacja jest poważna!
Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS Bardzo złe wieści o zdrowiu Zbigniewa Ziobry. „Sytuacja jest poważna!"

Koleżanki i koledzy Zbigniewa Ziobry z partii Suwerenna Polska wyrażają głębokie wsparcie dla swojego lidera w tej trudnej walce. - Życzymy mu zdrowia. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze i nasz szef dojdzie do siebie. - mówi Michał Wójcik, wiceprezes partii. Słowa otuchy płyną także od innych prominentnych członków partii.

Danuta Błażejczyk pokonała nowotwór: „Cieszę się, że żyję”

Zbigniew Ziobro ma raka, przebywa w szpitalu

Zdiagnozowany u Ziobry rak przełyku jest jednym z trudniejszych w leczeniu nowotworów. Jego stan zdrowia jest obecnie oceniany jako poważny, a polityk rozpoczął kolejny etap leczenia - drugą serię chemioterapii. – Zbigniew Ziobro zaczął dziś drugą chemię, jesteśmy dobrej myśli, choć sytuacja jest poważna. Zbyszek jest poważnie chory. Walczy z rakiem. Wszyscy się modlimy za jego zdrowie – mówi polityk Suwerennej Polski dla Super Expressu.

– Życzymy mu zdrowia. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze i nasz szef dojdzie do siebie, będzie mógł wrócić do pracy, do polityki. Czekamy na niego! – wyznaje były minister Michał Wójcik.

W czasie nieobecności Ziobry, tymczasowe kierowanie partią przejął europoseł Patryk Jaki. Pomimo tej zmiany, członkowie Suwerennej Polski wyrażają nadzieję na szybki powrót Ziobro do zdrowia i działalności politycznej. "Czekamy na niego i mamy nadzieję, że niedługo będzie mógł znów być z nami," podkreśla Wójcik.

Rak krtani. Co to, czym się objawia?

Rak krtani rozpoznaje się poprzez szereg badań diagnostycznych typowych dla nowotworów w obszarze głowy i szyi. Istotną metodą badawczą jest laryngoskopia, wykonywana zarówno metodą pośrednią (z wykorzystaniem lusterka krtaniowego), jak i bezpośrednią. Aby potwierdzić obecność nowotworu w gardle, niezbędne jest przeprowadzenie badania histopatologicznego tkanki pobranej w trakcie biopsji – tego typu badanie jest kluczowe, gdyż nie opiera się tylko na obserwacji symptomów, lecz daje pewność co do obecności guza.

Zbigniew Ziobro jest w szpitalu. Jakie są metody leczenia raka krtani?

W przypadku raka krtani ważne jest także przeprowadzenie kompleksowych badań obrazowych, aby ocenić stopień zaawansowania choroby. Do tych badań zalicza się tomografię komputerową szyi, ultrasonografię szyi z oceną węzłów chłonnych, rentgen klatki piersiowej, a także tomografię komputerową klatki piersiowej, szczególnie w sytuacji podejrzenia przerzutów do węzłów chłonnych.

Chrypka jest jednym z najbardziej wyróżniających się objawów raka krtani. Zmiana barwy głosu, będąca jednym z pierwszych sygnałów raka krtani, często wynika z problemów związanych ze strunami głosowymi. Objawy te mogą być mylone z przewlekłymi chorobami dróg oddechowych, co może prowadzić do ich niedoceniania. Wczesne symptomy raka krtani zależą od lokalizacji guza i różnią się w zależności od jego umiejscowienia w krtani.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki