Anna Lewandowska zdobyła się na intymne wyznanie. "Doświadczyłam poronienia"

2022-11-07 12:02

Anna Lewandowska ujawniła, że miała problemy z utrzymaniem ciąży. Sportsmanka wyznała, że poroniła. - Nie oceniajmy zatem kobiet, które często w ciszy, walczą wszelkimi sposobami i środkami, aby na teście ciążowym zobaczyć upragnione dwie kreski… - zaapelowała do innych.

Anna Lewandowska straciła ciążę. Doświadczyłam poronienia
Autor: Instagram

Nie milknie krytyka słów Jarosława Kaczyńskiego wypowiedzianych podczas wizyty w Ełku. Szef partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) wysnuł teorię, że za problem dzietności w Polsce odpowiadają młode kobiety, które szybciej niż mężczyźni, popadają w alkoholizm. Głos w sprawie postanowiła zabrać Anna Lewandowska, która jest wzorem zdrowego stylu życia dla wielu Polek.

Anna Lewandowska wyznała, że doświadczyła poronienia

"DOŚĆ! Jestem zła, gdy widzę, że politycy w niesprawiedliwy sposób oskarżają kobiety, zamiast dostrzegać realne problemy" – rozpoczyna swój wpis Anna Lewandowska. 34-latka nawiązuje do słów prezesa PiS, którymi poczuła się dotknięta jako kobieta i matka.

Sportsmanka przyznaje, że zostanie matką, było jednym z jej największych marzeń. Żona najlepszego polskiego piłkarza zauważa, że podobnie jak wiele innych par, miała problemy z jego spełnieniem. Ujawniła nawet, że sama straciła ciążę.

- Zanim się spełniło niestety, podobnie jak inne kobiety, doświadczyłam także poronienia - napisała.

Ważny apel Anny Lewandowskiej

Żona Roberta Lewandowskiego zauważa, że problemy z zajściem w ciążę, to poważne wyzwanie dla naszego społeczeństwa. - Według statystyk co piąta para w Polsce bezskutecznie stara się o dziecko – wylicza kobieta.

Sportsmanka, która każdego dnia dba o zdrowie, podkreśla, że za zajście w ciążę i jej utrzymanie, odpowiada wiele czynników. Należą do nich m. in. stres, problemy zdrowotne czy zaburzenia hormonalne.

- Nie oceniajmy zatem kobiet, które często w ciszy, walczą wszelkimi sposobami i środkami, aby na teście ciążowym zobaczyć upragnione dwie kreski… - apeluje do innych Anna Lewandowska.

W Polsce co roku odnotowuje się 40 tys. poronień

Poronienie jest najczęstszą przyczyną utraty dziecka w trakcie ciąży. Według różnych definicji o poronieniu, czyli przedwczesnym, samoistnym zakończeniu ciąży, można mówić przed 22. tygodniem ciąży. Ale do większości poronień dochodzi w pierwszym trymestrze ciąży.

Wiele kobiet nawet nie ma pojęcia, że było w ciąży, ponieważ często dochodzi do poronienia jeszcze przed implantacją zarodka. Największe ryzyko poronienia występuję między 4. a 6. tygodniem ciąży.

W Polsce każdego roku odnotowuje się ok. 40 tys. przypadków poronień. Średnio 1700 Polek rocznie rodzi martwe dziecko.

Poradnik Zdrowie: Gadaj Zdrów, odc. 6 Poronienie