Anna German - serial TV. Kariera, tragiczny wypadek i nowotwór kości czyli całe życie Anny German

2013-02-28 12:20

Anna German to nowy, bijący rekordy oglądalności serial TVP 1. Serial nakręcono latem 2012 roku w 30. rocznicę śmierci Anny German. Rolę Anny German gra Joanna Moro. Serial opowiada o życiu legendy polskiej i rosyjskiej piosenki, karierze, której nie przerwał tragiczny wypadek, a którą zakończył nowotwór kości.

Anna German - serial TV. Kariera, tragiczny wypadek i nowotwór kości czyli całe życie Anny German
Autor: GettyImages Anna German to nowy, bijący rekordy oglądalności serial TVP 1. Serial nakręcono latem 2012 roku w 30. rocznicę śmierci Anny German. Rolę Anny German gra Joanna Moro. Serial opowiada o życiu legendy polskiej i rosyjskiej piosenki, karierze, której nie przerwał tragiczny wypadek, a którą zakończył nowotwór kości.

Anna German. Tajemnica białego anioła to rosyjski dziesięcioodcinkowy serial biograficzny o Annie German, który powstał we współpracy z Ukrainą, Polską i Chorwacją. Twórcy serialu pokazują nie tylko kulisy kariery German, ale także tragiczny wypadek we Włoszech oraz jej walkę z nowotworem kości.

Anna German: tragiczny wypadek i nowotwór kości

W sierpniu 1967 roku, u progu międzynarodowej kariery, uległa poważnemu wypadkowi na Autostradzie Słońca we Włoszech. Długie tygodnie, zakuta w gipsowy pancerz, walczyła o życie, a potem o powrót do zdrowia i śpiewania.
Wróciła na scenę w 1970 roku. W 1975 roku urodziła syna, Zbyszka juniora. W 1982 roku tuż przed rozpoczęciem trasy koncertowej w Australii u piosenkarki zdiagnozowano nowotwór - był to mięsak kości . Anna German zmarła 26 sierpnia 1982 w wieku 46 lat.

Mięsak kości: nowotwór pierwotny kości

Mięsak pierwotnie wyrasta z jamy szpikowej kości. Początkowe objawy to zwykle ból promieniujący do kończyn, zwłaszcza, jeżeli guz zlokalizowany jest w obrębie miednicy. W miejscu rozwoju nowotworu może wystąpić opuchlizna. W przypadku rozwoju guza w obrębie kręgosłupa mogą pojawić się objawy związane z uciskiem na kanał rdzenia kręgowego. Czasem pierwszymi objawami są patologiczne złamania kości. Niekiedy może pojawić się miernie nasilona gorączka, leukocytoza, podwyższone OB, anemia. Podstawą diagnostyki mięsaka kości jest biopsja guza i badanie histopatologiczne. Z badań obrazowych najczulszym i najdokładniejszym jest MRI, dzięki któremu udaje się najdokładniej ustalić granice guza. Najlepsze efekty daje operacyjne usunięcie guza oraz chemioterapia. Schemat chemioterapeutyczny obejmuje 14 cykli podawania kombinacji cytostatyków: winkrystyny, aktynomycyny D oraz cyklofosfamidu (VAC).