1000 plus. Rząd wycofuje się z bonu turystycznego

2020-05-29 19:03 Magda Mazurek

Program rządu zakładający bon w wysokości 1000 zł dla etatowych pracowników to jeden z najbardziej wyczekiwanych benefitów. Wszystko wskazuje jednak na to, że rząd ma inny pomysł na wsparcie branży turystycznej.

Ministerstwo Rozwoju prowadziło do tej pory prace nad projektem 1000 plus. Zakładał on dofinansowanie do wakacji w Polsce w postaci bonu w wysokości 1000 zł dla wszystkich etatowych pracowników zarabiających mniej niż 5,200 brutto. Więcej o warunkach znajdziecie tutaj: Kto otrzyma 1000 plus? Jakie warunki stawia rząd?

Rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Radia Plus ostrzega, że rząd może zdecydować o wprowadzeniu innej formy pomocy dla branży turystycznej:

- W środowisku związanym z turystyką spotkaliśmy się z krytycznymi głosami na temat tej koncepcji. Ponieważ ta pomoc mogłaby trafiać do podmiotów, które ucierpiały mniej lub bardziej. Na naszym biurku są teraz propozycje, które miałyby być celowanymi propozycjami dla poszczególnych firm i branż, które najbardziej ucierpiały. Taka pomoc może być bardziej efektywna - powiedział na antenie radia.

Z kolei Adam Bielan, europoseł PiS i szef kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy zapewniał, że prezydent chce już bony rozdawać. - Sam byłem wczoraj świadkiem w Pałacu Prezydenckim wieczorem, jak pan prezydent rozmawiał z panią premier (wicepremier, minister rozwoju - przyp. red.) Jadwigą Emilewicz. Dopingował panią premier, bo to ona odpowiada za ten program i dział związany z turystyką w polskim rządzie, do tego, by przyspieszyć prace nad tego rodzaju rozwiązaniami - mówił w programie wp.pl.

Jakie będą efekty prac rządu? Czas pokaże. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE