Poradnik ZdrowieOkulista › Opadnięta powieka

Eksperci radzą

dr n. med. Iwona Grabska - Liberek - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

dyrektor medyczny w Centrum Mikrochirurgii Oka LASER w Warszawie www.okolaser.com.pl 

Opadnięta powieka

Mam 18 lat i od dzieciństwa opadniętą powiekę lewego oka. Widzę na lewe oko źle - za mgłą. Moje pytania to: czy możliwy jest zabieg podniesienia powieki, czy oddzielnym zabiegiem będzie korekcja wzroku, jeśli tak to gdzie i za ile można taki zabieg, zabiegi przeprowadzić? Występuje jakieś ryzyko?

Opadająca powieka - wbrew powszechnej opinii - to schorzenie, z którym należy udac się do neurologa (być może przyczyna tkwi w zaburzeniach przewodzenia nerwów odpowiadających za prawidłowy ruch powieki) lub chirurga plastycznego. Jeśli widzi Pan na to lewe oko źle - i to od dzieciństwa - być może rozwinęło się niedowidzenie. Tego jednak nie wiemy. A o tym, ile Pan widzi, zdecydować może badanie okulistyczne.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.