Poradnik ZdrowieStomatolog › Jak pozbyć się kamienia?

Eksperci radzą

dr Agnieszka Sicińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

stomatolog, dyrektor medyczny Centrum Stomatologicznego EURODENTAL

Jak pozbyć się kamienia?

Jak usunąć kamień na zębach?

Niewłaściwa higiena jamy ustnej prowadzi do powstawania kamienia nazębnego. Jeśli nie myjemy zębów lub robimy to niedokładnie, to na zębach gromadzą się resztki pokarmowe, z których powstaje płytka nazębna, a ta z kolei jest świetnym podłożem do rozwoju rozmaitych grzybów i bakterii. Mnożą się one bardzo szybko powodując choroby dziąseł, śluzówki oraz próchnicę. Tym chorobom towarzyszy nieprzyjemny, gnilny zapach. Aby zapobiec temu problemowi należy regularnie odwiedzać dentystę i kontrolować stan jamy ustnej – wyleczyć zęby, stany zapalne dziąseł a także regularnie przeprowadzać profesjonalny zabieg higieny jamy ustnej. To jest pierwszy krok. Kolejnym jest prawidłowa higiena jamy ustnej, zgodnie z zaleceniami lekarza stomatologa. Usuwanie kamienia przeprowadzone w gabinecie stomatologicznym, pod kontrolą stomatologa, jest całkowicie bezpieczne.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.