Poradnik ZdrowieStomatolog › Dlaczego krwawią mi zęby i dziąsła?

Eksperci radzą

dr Agnieszka Sicińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

stomatolog, dyrektor medyczny Centrum Stomatologicznego EURODENTAL

Dlaczego krwawią mi zęby i dziąsła?

Mam problem. Od jakiegoś czasu leci mi krew z zęba. Co to oznacza? Mam złą szczoteczkę? Jeśli tak, to jaką powinnam mieć? Czy źle szczotkuję? Jakby było to możliwe, to żebym nie musiała iść do dentysty. Słyszałam, że może to być spowodowane zbyt mocnym szczotkowaniem, twardą szczoteczką lub tym, że szczotkuję po dziąsłach. Pomocy!

Radzę wykonać zabieg higieny jemy ustnej. Podczas zabiegu usuwany jest kamień i osad, zęby są piaskowanie i polerowane. Na zakończenie zabiegu higienistka radzi jaką szczoteczka należy myć zęby i w jaki sposób. Odpowiada na wszelkie pytania pacjenta dotyczące mycia i pielęgnowania jamy ustnej. Krwawienie dziąseł może świadczyć o stanie zapalnym.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.