Poradnik ZdrowieStomatolog › Aparat ortodontyczny a braki w uzębieniu

Eksperci radzą

dr Agnieszka Sicińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

stomatolog, dyrektor medyczny Centrum Stomatologicznego EURODENTAL

Aparat ortodontyczny a braki w uzębieniu

Witam, mam bardzo krzywe zęby i chciałabym je wyprostować niestety z jednej strony nie mam 4,5 6 i 7 (bedę je wstawiać) . Czy istnieje możliwość założenia aparatu pomimo braku tych zębów?

Brak zębów nie jest przeszkodą do leczenia ortodontycznego. Najpierw zakłada się aparat aby wyprostować zęby. Czas leczenia określi ortodonta. Średnio jest to przedział od 1,5 do 2 lat. Kiedy zęby zostaną wyprostowane można będzie zaproponować rozwiązanie protetyczne. Mogą to być implanty i to jest najlepsze rozwiązanie, most na implantach lub inne rozwiązanie protetyczne.Jeśli przed założeniem prac protetycznych prostujemy zęby, to jest to bardzo racjonalne. Prace takie dłużej będą nam służyć ponieważ przy krzywych zębach siły żucia nie są równomiernie rozłożone co może skutkować uszkodzeniami protezy.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.