CZY GROZI CI CZERNIAK (RAK SKÓRY)?

Czy grozi ci czerniak (rak skóry)? Jeśli na Twojej skórze w ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiło się znamię, które wygląda podejrzanie - lepiej nie zwlekaj i poproś o pomoc dermatologa, który za pomocą dermatoskopu sprawdzi, czy nie grozi Ci czerniak. Wcześniej możesz wykonać nasz test i sprawdzić, czy jesteś w grupie ryzyka rozwoju czerniaka.

czerniak
Autor: Photos.com Czerniak to najbardziej złośliwy nowotwór skóry. Jeśli jednak zostanie wcześnie wykryty, może być całkowicie wyleczony.

Czerniaki jest nowotworem złośliwym skóry. Za najistotniejsze czynniki zwiększonego ryzyka zachorowania na czerniaka uznaje się: intensywne działanie promieniowania ultrafioletowego naturalnego (promienie słoneczne) i sztucznego (np. łóżka opalające, solaria), stałe drażnienie mechaniczne lub chemiczne, niską zawartość barwnika w skórze oraz predyspozycje genetyczne.

Czerniak charakteryzuje się agresywnym wzrostem oraz wczesnymi i licznymi przerzutami, które są trudne w leczeniu farmakologicznym, dlatego także ważne jest jego wczesne wykrycie.