Nie myła zębów 10 lat. Co się dzieje w jej ciele?

2020-07-16 8:45

Alice miała zaledwie 13 lat, kiedy się zbuntowała i przestała myć zęby. Zapytacie, gdzie byli rodzice? Cóż, my też chcemy to wiedzieć... Ale Alice nie narzeka na problemy. Czyżby?

zęby
Autor: Getty Images

Spis treści

  1. Świadome odstawienie szczoteczki?
  2. A jednak dentyści sądzą inaczej

Alice Kid "pochwaliła się", jeśli to właściwe słowo w tym przypadku, że od 10 lat nie myje zębów. Kobieta ma 23 lata i nie ma własnej szczoteczki do zębów. Podobno zbuntowała się dlatego, że w wieku 12 lat dentysta ciągle kazał jej myć zęby, a ona sama nosiła aparat ortodontyczny. Po zdjęciu aparatu - rzuciła szczoteczkę i pastę na zawsze. 

Polecamy: Jak prawidłowo myć zęby? Odpowiednie techniki szczotkowania zębów

Co ciekawe Alice, w rozmowie z The Sun przyznała, że do dentysty chodzi. I problemów nie ma - nie ma żadnych wypełnień, nie przechodziła też leczenia kanałowego. Jedynym zabiegiem, któremu się regularnie poddaje jest usuwanie kamienia nazębnego.

A w celach odświeżenia oddechu żuje po prostu gumę. I dodaje, że nikt nigdy nie narzekał na przykry zapach z jej ust

Świadome odstawienie szczoteczki?

Cóż, Alice uważa, że sekret zdrowych zębów tkwi w zdrowym odżywianiu i unikaniu używek. Ona sama nie pije wina i słodzonych napojów gazowanych, nie pali i nie jada owoców. Pije wyłącznie wodę. Dzięki temu nie ma przebarwień na zębach.

Czytaj też: Nowe zalecenia dla stomatologów. Co z naszą wizytą u dentysty?

A jednak dentyści sądzą inaczej

Dentysta, do którego chodzi Alice nic nie wie o jej sekrecie. Nic dziwnego, że kobieta się nie przyznała - zalecenie jest takie, że zęby należy myć dwa razy dziennie po dwie minuty. Rodzice powinni myć zęby dzieci do 7. roku życia, żeby były dokładnie umyte. A tu pojawia się Alice, z pięknym uśmiechem i informacją, że nie warto myć zębów...

Stomatologia - krzywy zgryz

Sprawdź, czy prawidłowo dbasz o zęby

Pytanie 1 z 4
Zęby powinno się czyścić raz dziennie