Wirtualna Książeczka Zdrowia - wszystkie informacje w twoim telefonie

2020-01-28 11:29 Materiał sponsorowany

Czy chciałabyś mieć całą historię zdrowia jednym miejscu? Mieć do niej dostęp w każdej chwili i to z własnego smartfona? Korzystaj z bezpłatnej aplikacji Comarch HealthNote, która da ci takie możliwości.

Wirtualna Książeczka Zdrowia
Autor: Comarch HealthNote

Spis treści

  1. Od lekarza do lekarza
  2. Bezpieczna wizyta lekarska i skuteczna teleporada
  3. Jak korzystać z Comarch HealthNote?

Coraz więcej osób leczy się poza NFZ-em. Chorzy zapisują się do prywatnych przychodni, odwiedzają specjalistyczne gabinety, wykupują pakiety medyczne, które pozwalają im na korzystanie z  szybkiej porady lekarskiej w różnych przychodniach w całym kraju.

To sprawia, że nie mamy dziś jednego lekarza, który czuwa nad naszym zdrowiem i zna naszą kondycję, lecz leczymy się u kilku przypadkowych lekarzy, do których akurat mieliśmy możliwość najszybciej się zapisać lub którzy przyjmowali najbliżej naszego domu czy pracy. 

Od lekarza do lekarza

Ta forma opieki jest dużym ułatwieniem dla zajętych osób, jednak ma pewną wadę, jaką jest trzymanie dokumentacji medycznej w wielu miejscach. Pacjent, który trafia np. z bólem brzucha do przypadkowego lekarza, często nie pamięta daty i wyników starych badań, nie ma przy sobie opisu USG i innych danych, które mogłyby podpowiedzieć specjaliście, jaki jest powód dolegliwości. A przecież dobry wywiad lekarski jest jednym z  najważniejszych elementów prawidłowej diagnozy.

Sposobem na to jest całkowicie darmowa aplikacja Comarch HealthNote, która jest rodzajem wirtualnej książeczki zdrowia. Aplikacja pozwala na monitorowanie stanu zdrowia i  gromadzenie wyników badań, recept, zaleceń itd. w jednym miejscu, które jest zawsze pod ręką – bez względu na to, czy jesteśmy w domu, w pracy, w delegacji w innym mieście czy na feriach zimowych w Alpach. A przede wszystkim ułatwia wymianę informacji między pacjentem a lekarzem.

Comarch HealthNote jest jak Internetowa Książeczka Zdrowia, która porządkuje historię zdrowia i pozwala zaoszczędzić czas, który byłby potrzebny na zebranie odpisów dokumentów czy wyników badań, wizyty na „doniesienie” dokumentacji i  zapobiega jej gubieniu.

Aplikacja Comarch HealthNote
Autor: Comarch HealthNote

Bezpieczna wizyta lekarska i skuteczna teleporada

Aplikacja Comarch HealthNote pozwala na przechowywanie wszystkich danych medycznych w chmurze, do której pacjent ma stały i nieograniczony dostęp. Poza pacjentem dostęp do nich może mieć także lekarz – w trakcie wizyty stacjonarnej, teleporady lub wideokonsultacji. Użytkownik może udostępnić wybrane dane (dokumentację medyczną, pomiary parametrów zdrowotnych lub wywiad medyczny) na 3 sposoby:

  1. Przez kod QR – w trakcie wizyty stacjonarnej lekarz otwiera stronę dladoktora.pl, a pacjent skanuje widoczny kod QR;
  2. rzez kod PIN – w trakcie wizyty stacjonarnej lub zdalnej lekarz otwiera stronę dladoktora.pl, a pacjent podaje kod PIN wygenerowany przez aplikację;
  3. Przez e-mail – w trakcie (lub przed) wizyty stacjonarnej lub zdalnej pacjent udostępnia dane na podany przez lekarza adres e-mail.

Co ważne, lekarz nie musi pobierać aplikacji, kupować specjalnego systemu, nie musi nawet zakładać konta. Korzystanie z Comarch HealthNote jest całkowicie darmowe również dla specjalistów.

Aplikacja Comarch HealthNote
Autor: Comarch HealthNote

Dostęp do wszystkich wyników badań chorego jest bardzo istotny, nawet w przypadku zwykłego przeziębienia. Przestudiowanie historii choroby daje specjaliście szansę na pogłębienie wywiadu, zdobycie informacji o ewentualnych uczuleniach, wcześniejszych dolegliwościach itd.

Wszystkie informacje dostępne są w każdej chwili i w każdym miejscu, przechowywane w chmurze Comarch EHR, co zapewnia ich trwałość i bezpieczeństwo. Chmura Comarch to nowoczesne, bezpieczne archiwum danych, stworzone w celu dostarczenia sprawnej, skoordynowanej opieki zdrowotnej.

Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste i intuicyjne, nie stanowi problemu nawet dla osób starszych, mniej obytych z nowoczesnymi technologiami. Graficzne przedstawianie danych i otagowanie dokumentacji ułatwia posługiwanie się aplikacją i szybkie znalezienie potrzebnych informacji.

Aplikacja Comarch HealthNote
Autor: Comarch HealthNote

Jak korzystać z Comarch HealthNote?

Aby założyć własną Internetową Książeczkę Zdrowia wystarczy ściągnąć na smartfona aplikację (dostępna jest zarówno na iPhona i Androida). Aplikacja posiada także wersję webową.

Dzięki aplikacji pacjent może wprowadzać wyniki badań, pomiary, które wykonuje w domu (np. ciśnienia czy poziomu glukozy), notować dolegliwości i skanować dokumentację medyczną, np. opis rtg czy zalecenia lekarskie.

Aplikacja może być również zintegrowania z oprogramowaniem, z którego korzysta placówka medyczna, dzięki czemu wszystkie dokumenty są automatycznie przesyłane do chmury Comarch EHR i dostępne dla pacjentów korzystających z Comarch HealthNote.

Skontaktuj się z ekspertem, aby otrzymać ofertę dla swojej placówki

Aplikacja Comarch HealthNote
Autor: Comarch HealthNote