Informator o Terminach Leczenia – gdzie najszybciej dostaniesz się do lekarza?

Informator o Terminach Leczenia to nowa wyszukiwarka internetowa Narodowego Funduszu Zdrowia. Możesz w niej sprawdzić gdzie najszybciej znajdziesz pomoc lekarza. W bazie znajduje się blisko 14 tysięcy danych kontaktowych do placówek medycznych udzielających świadczeń w ramach umowy z NFZ.

Informator o Terminach Leczenia – gdzie najszybciej dostaniesz się do lekarza?
Autor: GettyImages Informator o Terminach Leczenia to nowa wyszukiwarka internetowa Narodowego Funduszu Zdrowia.

W Informatorze o Terminach Leczenia - https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/ - znajdziesz adresy i numery telefonów do placówek medycznych (szpitali, przychodni zdrowia) w całej Polsce, a także sprawdzisz:

  • gdzie i kiedy uzyskasz pomoc lekarza,
  • ile osób oczekuje na leczenie w placówce, którą wybrałeś,
  • czy placówka jest wyposażona w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych takie jak np. miejsca parkingowe, podjazd lub pochylnię dla wózków inwalidzkich, windę lub dostosowane łazienki.

Internetowy Informator o Terminach Leczenia powstaje na podstawie danych o terminach leczenia przekazywanych do NFZ co tydzień bezpośrednio przez placówki medyczne. Jeśli zauważysz, że termin wizyty u lekarza jest inny niż w informatorze, to możesz to zgłosić do administratora serwisu. NFZ deklaruje, że każde zgłoszenie będzie wyjaśniane z placówką medyczną.

Nowa wyszukiwarka zastąpiła serwis kolejki.nfz.gov.pl. Ma nową szatę graficzną oraz funkcjonalności dedykowane osobom z niepełnosprawnościami – kontrast, możliwość powiększenia strony i jej obsługi przez czytniki ekranu.

Z dotychczasowego tzw. serwisu kolejkowego korzystało każdego miesiąca średnio ponad 53 tysiące użytkowników, co oznaczało ok. 8 tysięcy zapytań dziennie. Najczęściej pacjenci szukali świadczeń w postaci badania rezonansem magnetycznym, poradni okulistycznej i oddziałów chirurgii urazowo-ortopedycznej.