Miód manuka - naturalny probiotyk w domowej apteczce

2012-12-20 17:09 redakcja poradnikzdrowie.pl

Miód manuka można znaleźć coraz częściej w domowych apteczkach. Znany jest bowiem ze swoich cennych właściwości zdrowotnych.

Miód manuka wytwarzany jest z rośliny o nazwie Leptospermum scoparium, potocznie zwanej "manuka". Miano to nadali jej Maorysi z Nowej Zelandii, którzy jako pierwsi poznali się na prozdrowotnych właściwościach tego krzewu z rodziny mirtowatych i stosowali jego liście i olejek w medycynie naturalnej.

Miód manuka w domowej apteczce

Liście manuki zbierane są ręcznie, co sprawia, że miód manuka jest znacznie droższy niż klasyczny miód dostępny w polskich sklepach. Drogocenna jest także sama roślina, z której jest wytwarzany, ponieważ naturalnie rośnie tylko na terenie Nowej Zelandii i okolic. Miód manuka można kupić w sklepach ze zdrową żywnością oraz za pośrednictwem sklepów internetowych.

Właściwości miodu manuka

Składniki miodu manuka mają właściwości antybakteryjne, antywirusowe,  przeciwgrzybiczne i przeciwpasożytnicze. Dlatego miód manuka nazywany jest naturalnym probiotykiem. Stosowany jest w schodzeniach takich jak wrzody żołądka i dwunastnicy, chorobach płuc, gardła, rozmaitych stanach zapalnych, dolegliwościach jelitowych, a także jako środek antybakteryjny stosowany na rany i oparzenia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Jaga
|

Zazdroszczę tym wszystkim, którzy wierzą w cuda... już to widzę, jak miód u nas dostępny za parę złotych jest wytwarzany specjalnie dla nas przez pszczoły z Nowej Zelandii z równie cudownej rośliny manuka... haha... naiwnych ludzi jest tak wielu, można trzepać ich kieszenie

Herbaciarka
|

Od jakiegoś czasu zwariowałam na punkcie herbat ! pijam rożne , różniste, wpadłam w szaleństwo kupowania herbat i własnie ostatnio wpadła mi w ręce herbata z liści manuka z vitalitis, generalnie kupiłam ją bo zainteresowało mnie ładne pudełko , ale kiedy zaczęłam czytać o własnościach manuka to cisze się , że połączyłam ładne z pożytecznym, nie wiedziałam , że aż tak zdrowotne działanie ma manuk ;-)

kaja
|

jestem fanką miodu manuka od dawna, szczególnie za jego właściwości antybakteryjne :) staram się nie przesadzać ze słodkim w mojej diecie, dlatego ostatnio uzupełniam jego działanie herbatką z liści manuka vitalitis, bogata w antyoksydanty i o przyjemnym smaku :))

smaczny i skuteczeny
|

Trudno uwierzyć w jego skuteczność a jednak. Od ponad roku jest w moim domu, pomógł przy nie jednym przeziębieniu i nie tylko. To jeden z tych produktów wartych swej ceny. Warto jednak zaznaczyć, że nie każdy miód Manuka ma tę samą "siłę", ja stosuję z oznaczeniem MGO.