Farmaceuta radzi, jak uniknąć infekcji. Tylko 3 proste punkty

2023-01-03 15:41

Zachorowań na grypę przybywa, a eksperci mówią już o tridemii. Pandemia COVID-19 rozpoczęła dyskusję o tym, jak można chronić się przed zakażeniem koronawirusem. Środki ostrożności, które obowiązywały w trakcie walki z epidemią, mogą zapobiegać rozprzestrzenianiu się także innych chorób zakaźnych. Jeden z farmaceutów podzielił się swoimi wskazówkami, które z pewnością pomogą uniknąć infekcji, jeśli jeszcze nie mamy jej za sobą.

Farmaceuta radzi, jak uniknąć infekcji. Tylko 3 proste punkty
Autor: Getty Images Farmaceuta radzi, jak uniknąć infekcji. Tylko 3 proste punkty

Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni grudnia z powodu grypy zmarło 24 osoby. Łącznie od początku września odnotowano aż 2 432 290 przypadków zachorowań na grypę, a lekarze skierowali 12 230 pacjentów do szpitali.

Skuteczne sposoby, by uniknąć infekcji

To bardzo ważne, by podejmować odpowiednie kroki i unikać zakażeń różnymi wirusami. Lekarze ostrzegają, że zarówno grypa, jak i zachorowanie na COVID-19, może wywołać szereg groźnych powikłań.

Nathan Klaassen jest farmaceutą i dzieli się 3 ważnymi radami, które zmniejszą ryzyko zachorowania.

Poradnik Zdrowie: Tridemia - covid-19, grypa, RSV

Zaszczep się przeciwko grypie i COVID-19

Ekspert podkreśla, że oba szczepienia są najlepszym sposobem na to, by uchronić się przed grypą i koronawirusem. Zgodnie z aktualnymi wytycznymi, można bezpiecznie otrzymać obie szczepionki podczas jednej wizyty, co z pewności ułatwi ochronę przed obydwoma wirusami w tym samym czasie, a wymaga tylko jednej wizyty w aptece lub przychodni.

Często myj ręce

Farmaceuta podkreśla, że niezwykle ważne jest, by utrzymywać nasze dłonie w czystości. By to zrobić, wystarczy dokładne mycie rąk. To jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na ograniczenie rozprzestrzeniania się infekcji oraz wirusów.

Noś maseczkę

To skuteczny sposób na zablokowanie rozprzestrzeniania się zarazków. O maseczkach powinniśmy pamiętać szczególnie, gdy znajdujemy się w zamkniętych pomieszczeniach.