Alergia wziewna na żyto. Okres pylenia żyta. Objawy alergii wziewnej na żyto

2020-03-16 23:13 ap

Alergia wziewna na żyto, a właściwie na alergeny zawarte w pyłkach żyta, objawia się przede wszystkim alergicznym nieżytem nosa i zapaleniem spojówek. Ale to nie wszystkie objawy tej alergii. Dowiedz się, jakie jeszcze mogą być objawy alergii wziewnej na żyto.

Alergia wziewna na żyto manifestuje się przede wszystkim alergicznym nieżytem nosa. Pierwsze objawy alergii wziewnej na żyto pojawiają się w maju, wraz z początkiem pylenia żyta i z różnym natężeniem trwają do końca lipca.

Spis treści:

  1. Alergia wziewna na żyto: objawy
  2. Alergia wziewna na żyto: diagnoza
  3. Alergia wziewna na żyto - reakcje krzyżowe

Alergia wziewna na żyto: objawy

Objawami alergii na pyłki żyta są:

   • napady kichania,
   • wodnisty wyciek z nosa,
   • łzawienie,
   • zapalenie spojówek,
   • światłowstręt.

Może im towarzyszyć suchość w gardle, przytępienia słuchu, a czasem ból uszu i bóle głowy oraz przemęczenie i drażliwość.

Alergia wziewna na żyto: diagnoza

Jeśli zauważysz u siebie powyższe objawy - zgłoś się do alergologa, który zleci testy alergiczne i na podstawie ich wyników postawi diagnozę. Lekarz ustali schemat leczenia i najprawdopodobniej zaproponuje jedną z metod odczulania.

Alergia wziewna na żyto - reakcje krzyżowe

U osoby uczulonej na pyłki żyta może wystąpić reakcja alergiczna w postaci bólu brzucha, biegunki czy wymiotów po spożyciu muesli z ziaren innych zbóż.

Warto wiedzieć
Nasometin Control

Autor: Sandoz

materiał partnera

Nasometin Control zwalcza uporczywe objawy alergii: katar, zablokowany nos, kichanie oraz świąd oczu i nosa.

Nasometin Control to preparat w formie sprayu do nosa, który kupisz bez recepty. Efekty jego działania utrzymują się aż do 24 godzin! Lek nie powoduje senności i jest dostępny w poręcznej buteleczce z aplikatorem, dzięki czemu możesz mieć go zawsze przy sobie. Wypróbuj Nasometin Control i miej alergię zawsze pod kontrolą!1)

* Wśród leków dostępnych bez recepty. Produkt Nasometin Control wskazany jest do stosowania u dorosłych w leczeniu objawów zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

1) Na podstawie charakterystyki produktu leczniczego Nasometin Control z dn. 05.08.2019

Nasometin Control, 50 mikrogramów/dawkę, aerozol do nosa, zawiesina.
Skład: Każde rozpylenie zawiera odmierzoną dawkę 50 mikrogramów [µg] mometazonu furoinianu (w postaci mometazonu furoinianu jednowodnego). Lek zawiera 0,02 mg/dawkę chlorku benzalkoniowego.
Wskazania: leczenie objawów zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u dorosłych w wieku od 18 lat.
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; nieleczone miejscowe zakażenie błony śluzowej nosa (tj. opryszczka); niedawno przebyta operacja nosa lub uraz nosa (do czasu wyleczenia, gdyż kortykosteroidy hamują gojenie się ran).
Podmiot odpowiedzialny: Sandoz GmbH, Biochemiestrasse 10, A-6250 Kundl, Austria.
Podmiot promujący: Sandoz Polska Sp. z o.o., ul. Domaniewska 50C, 02 672 Warszawa, tel. 22 209 70 00, www.sandoz.pl.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
alicja
|

oprócz odpowiednich leków - alergolog przepisał mi clatrę w tabletkach - to staram się wzmacniać odporność organizmu dietą - zero przetworzonej żywności, zero glutenu! i nabiału! - to silnie uczulające pokarmy niszczące nasze zdrowie..