Nietrzymanie moczu to choroba społeczna. Czy dotyczy również ciebie?

Nietrzymanie moczu (NMT) uznawane jest za chorobę społeczną. Problem nietrzymania moczu dotyczy częściej kobiet, co nie oznacza, że mężczyźni nie cierpią na tę przypadłość. Na całym świecie z tym schorzeniem zmaga się około 423 miliony osób – 303 miliony kobiet i 121 milionów mężczyzn. W Polsce natomiast na NMT cierpi blisko 2 miliony osób. Nietrzymanie moczu, choć jest schorzeniem przewlekłym, można skutecznie leczyć.

Nietrzymanie moczu najczęściej jest zależne od wieku - dotyka osoby po 45. roku życia. Zdarza się jednak, że choroba ta może dotyczyć również młodszych osób. 

Nietrzymanie moczu częściej też dotyka kobiet niż mężczyzn. Jest to spowodowane przede wszystkim różnicami w anatomii oraz szeregiem zmian doświadczanych przez kobiety. Mowa tu przede wszystkim o menopauzie, porodach siłami natury lub różnego rodzaju zabiegach ginekologicznych.

Niezależnie od wieku, nietrzymanie moczu nie przejdzie samo. W celu pozbycia się tego problemu należy skonsultować się z lekarzem, który zleci odpowiednie metody leczenia. 

Czy problem nietrzymania moczu dotyczy właśnie Ciebie? Rozwiąż test i sprawdź, ile wiesz o nietrzymaniu moczu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.