Jaki masz typ urody? [QUIZ]

Chcesz wiedzieć, jaki masz typ urody? Wyróżnia się cztery typy urody wiosna, lato, jesień, zima. Poznaj charakterystykę typów urody w podziale na pory roku i sprawdź w naszym quizie, którym typem urody jesteś.

Wyróżnia się cztery typy urody. Każdemu z nich przyporządkowane są konkretne kolory, w których prezentuje się najlepiej. Dzięki temu każda kobieta może dobrać właściwy jej wyglądowi makijaż i ubiór. Typ urody określa się w oparciu o kolor oczu, włosów czy odcień cery, choć nie tylko.

Warto wiedzieć, że wyróżnia się jeszcze podtypy urody. Na przykład, podtypy lata to jasne lato (to stuprocentowa „rusałka"), chłodne lato (włosy chłodnego lata są popielate, najczęściej brązowe, jest bardzo przygaszone, oczy mają chłodny odcień) i zgaszone lato.

Z kolei typ urody wiosna dzieli się na czystą wiosnę (zazwyczaj kolor włosów kontrastuje z odcieniem skóry), jasną wiosnę (zarówno odcień cery, jak i włosy i oczy osoby o tym typie urody są jasne) oraz ciepłą wiosnę (ciepła wiosna nie jest blada, nie jest też opalizująca - to typ pośredni).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.