Najczęstsze objawy niedoboru magnezu. Sprawdź, czy je masz

Zmęczenie, problemy z koncentracją, a może drgająca powieka? Każdy z tych objawów, za sprawą reklam suplementów diety, kojarzy nam się z niedoborem magnezu. Tymczasem niedostatek tego pierwiastka może się objawiać również w inny - dosyć zaskakujący - sposób. Warto wiedzieć, jakie są najczęstsze objawy niedoboru magnezu.

Reklamy przekonują, że w naszych czasach niedobór magnezu jest powszechny - tracimy go wraz z każdą wypitą kawą, a także na skutek stresu. Co więcej, stres jest przyczyną utraty magnezu, a niedobór tego pierwiastka osłabia  naszą odporność na stres - tworzy się więc błędne koło, które, zdaniem autorów reklam, może przerwać tylko suplementacja określonego preparatu.

Witaminy i minerały w diecie kobiety

Ale niedobór magnezu to nie tylko większa podatność na stres, problemy z koncentracją czy niekontrolowane drżenie mięśni. Niedostatek tego pierwiastka daje również szereg innych objawów.

Podobnie zresztą jak nadmiar magnezu, który także może powodować nieprzyjemne reakcje organizmu, w tym biegunki, osłabienie, zawroty głowy, a w skrajnych przypadkach, przy znaczącym przedawkowaniu również ból w klatce piersiowej, zaburzenia rytmu serca i problemy z oddychaniem.

Magnez z suplementów można przedawkować, dlatego zanim sięgniesz po tabletki warto sprawdzić, czy faktycznie masz objawy niedoboru tego pierwiastka, a także oznaczyć jego stężenie w surowicy krwi - wynik badania określi, czy potrzebujesz suplementacji.

Najczęstsze objawy niedoboru magnezu

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.