Wirtualna Książeczka Zdrowia - wszystkie informacje w twoim telefonie

Materiał sponsorowany

Czy chciałabyś mieć całą dokumentację medyczną w jednym miejscu? Mieć do niej dostęp w każdej chwili i to z własnego smartfona? Korzystaj z bezpłatnej aplikacji Comarch HealthNote, która da ci takie możliwości.

Coraz więcej osób leczy się poza NFZ-em. Chorzy zapisują się do prywatnych przychodni, odwiedzają specjalistyczne gabinety, wykupują pakiety medyczne, które pozwalają im na korzystanie z  szybkiej porady lekarskiej w różnych przychodniach w całym kraju.

To sprawia, że nie mamy dziś jednego lekarza, który czuwa nad naszym zdrowiem i zna naszą kondycję, lecz leczymy się u kilku przypadkowych lekarzy, do których akurat mieliśmy możliwość najszybciej się zapisać lub którzy przyjmowali najbliżej naszego domu czy pracy. 

Od lekarza do lekarza

Ta forma opieki jest dużym ułatwieniem dla zajętych osób, jednak ma pewną wadę, jaką jest trzymanie dokumentacji medycznej w wielu miejscach. Pacjent, który trafia np. z bólem brzucha do przypadkowego lekarza, często nie pamięta daty i wyników starych badań, nie ma przy sobie opisu USG i innych danych, które mogłyby podpowiedzieć specjaliście, jaki jest powód dolegliwości. A przecież dobry wywiad lekarski jest jednym z  najważniejszych elementów prawidłowej diagnozy.

Sposobem na to jest całkowicie darmowa aplikacja Comarch HealthNote, która jest rodzajem wirtualnej książeczki zdrowia. Aplikacja pozwala na monitorowanie stanu zdrowia i  gromadzenie wyników badań, recept, zaleceń itd. w jednym miejscu, które jest zawsze pod ręką – bez względu na to, czy jesteśmy w domu, w pracy, w delegacji w innym mieście czy na feriach zimowych w Alpach. A przede wszystkim ułatwia wymianę informacji między pacjentem a lekarzem.

Comarch HealthNote jest jak Internetowa Książeczka Zdrowia, która porządkuje historię zdrowia i pozwala zaoszczędzić czas, który byłby potrzebny na zebranie odpisów dokumentów czy wyników badań, wizyty na „doniesienie” dokumentacji i  zapobiega jej gubieniu.

Zalety bezpłatnej Internetowej Książeczki Zdrowia

Aplikacja Cormach HealthNote pozwala na przechowywanie wszystkich danych medycznych w chmurze, do której pacjent ma stały i nieograniczony dostęp. Poza pacjentem dostęp do nich może mieć także lekarz. Wystarczy, że w trakcie wizyty lekarz otworzy stronę healthnote.pl/dla-lekarza, a pacjent korzystający z aplikacji zeskanuje widoczny kod QR. Lekarz nie musi pobierać aplikacji, systemu, nie musi nawet zakładać konta. Korzystanie z Comarch HealthNote jest całkowicie darmowe również dla specjalistów.

Pacjent może w dowolnej chwili wykonać zrzuty ekranu w aplikacji i udostępnić lekarzowi np. wprowadzane pomiary czy notowane dolegliwości SMSem lub e-mailem. Ma również możliwość przesłania wybranych dokumentów (z widoku dokumentu) e-mailem lub wystawiając je na dysk.

comarch 5
Autor: Comarch

Dostęp do wszystkich wyników badań chorego jest bardzo istotny, nawet w przypadku zwykłego przeziębienia. Przestudiowanie historii choroby daje specjaliście szansę na pogłębienie wywiadu, zdobycie informacji o ewentualnych uczuleniach, wcześniejszych dolegliwościach itd.

Wszystkie informacje dostępne są w każdej chwili i w każdym miejscu,przechowywane w chmurze Comarch EHR, co zapewnia ich trwałość i bezpieczeństwo. Chmura Comarch to nowoczesne, bezpieczne archiwum danych, stworzone w celu dostarczenia sprawnej, skoordynowanej opieki zdrowotnej.

Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste i intuicyjne, nie stanowi problemu nawet dla osób starszych, mniej obytych z nowoczesnymi technologiami. Graficzne przedstawianie danych i otagowanie dokumentacji ułatwia posługiwanie się aplikacją i szybkie znalezienie potrzebnych informacji.

Comarch HealthNote w czasie koronawirusa

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, twórcy dodali w aplikacji ankietę, która pomaga ocenić ryzyko zarażenia koronawirusem. Została ona skonstruowana zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoriatu Sanitarnego oraz WHO.

Na podstawie odpowiedzi użytkownika system przeprowadza analizę i informuje o stopniu ryzyka oraz o kolejnych krokach. Już niedługo w aplikacji pojawią się kolejne funkcje i integracje, dostosowane do panujących trudnych warunków.

Comarch Health note - koronawirus
Autor: Comarch
Warto wiedzieć
Aplikacja Comarch

Autor: Comarch

Comarch HealthNote to duże ułatwienie dla osób zabieganych, podróżujących służbowo i prywatnie, dla studentów uczących się w innych miastach czy wyjeżdżających na stypendia do innych krajów, ale również dla osób starszych, które mogą mieć problemy z gromadzeniem wyników badań oraz z zapamiętywaniem zaleceń otrzymanych od specjalistów.

 

Jak korzystać z Comarch HealthNote?

Aby założyć własną Internetową Książeczkę Zdrowia wystarczy ściągnąć na smartfona aplikację (dostępna jest zarówno na iPhona i Androida). Aplikacja posiada także wersję webową.

Dzięki aplikacji pacjent może wprowadzać wyniki badań, pomiary, które wykonuje w domu (np. ciśnienia czy poziomu glukozy), notować dolegliwości i skanować dokumentację medyczną, np. opis rtg czy zalecenia lekarskie.

Aplikacja może być również zintegrowania z oprogramowaniem, z którego korzysta placówka medyczna, dzięki czemu wszystkie dokumenty są automatycznie przesyłane do chmury Comarch EHR i dostępne dla pacjentów korzystających z Comarch HealthNote.

comarch 4
Autor: Comarch
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE