SEKS W CIĄŻY: najlepsze pozycje seksualne w ciąży

2016-06-30 17:07 ap | Lena Janicka

O tym, które pozycje seksualne w ciąży będą dla was najlepsze decyduje przede wszystkim zaawansowanie ciąży - im większy brzuch, tym więcej ostrożności należy zachować w trakcie stosunku. Najlepsze pozycje seksualne w ciąży to kowbojska przednia i tylna, kolankowo-łokciowa, siedząca tylna czy łyżeczki.

Najlepsze pozycje seksualne w ciąży to te, w czasie których brzuch nie jest uciskany, a członek nie penetruje głęboko pochwy. O ile w pierwszym trymestrze ciąży, gdy nie dzieje się nic złego, kochać możecie się w zasadzie w każdej pozycji, to wraz z rozwojem ciąży rosnący brzuch sprawi, że będziecie mieć coraz mniejszy wybór. Pod koniec drugiego oraz w trzecim trymestrze ciąży lepiej unikać pozycji seksualnych, w których kobieta leży na plecach, bo wtedy ucisk na żyłę główną dolną może utrudniać dopływ krwi do płodu.

Pozycje seksualne w ciąży: pozycja kowbojska przednia

Mężczyzna leży na plecach, kobieta siada na jego udach, podpierając się rękami o łóżko. Jeśli brzuszek nie jest jeszcze bardzo duży, może pochylić się bardziej do przodu, kładąc dłonie na jego barkach. Nasadza się na jego członek, wprowadzając go w takim rytmie i na taką głębokość, jaka jej odpowiada. Mężczyzna może podtrzymywać partnerkę za biodra,może głaskać ją po brzuszku, po plecach. Jednak nie po piersiach, które, jeśli są to późniejsze miesiące ciąży, mogą być bardzo tkliwe, więc taki dotyk mógłby kobiecie sprawić ból. Niektórzy naukowcy uważają, że w późniejszych miesiącach ciąży ich pieszczoty mogłyby uruchomić produkcję oksytocyny, hormonu przyspieszającego akcję porodową. Jednak inni są zdania, że oksytocyna, dająca  poczucie błogości i szczęścia, nie tylko nie zaszkodzi, ale i dziecku dostarczy podobnych wrażeń.

Pozycje seksualne w ciąży: pozycja kowbojska tylna

Kobieta usadawia się na udach mężczyzny, plecami do niego. Opierając się na wyprostowanych rękach, lekko odchyla się, jednocześnie nasadzając się na członek partnera. Nogi może trzymać ugięte lub nieco wyprostowane, tak, by nie obciążać brzuszka. Aby zanadto się nie zmęczyć, może wykonywać ruchy nie tylko góra-dół, ale też ruchy poprzeczne, zataczając pupą delikatne kółeczka. Ruchy powinny być naprzemienne.

Pozycje seksualne w ciąży: łyżeczki

Kobieta leży na boku, mężczyzna za nią. Aby jemu było łatwiej dokonać penetracji, powinien nieco się odchylić. Partner musi jednak uważać, bo im bardziej się odchyli, tym głębsza będzie penetracja. Dla ułatwienia kobieta może nieco unieść swoją "górną" nogę.

Pozycja ta umożliwia odbycie niespiesznego, pełnego relaksu seksu, którym, można się cieszyć długie minuty. Jednocześnie partnerzy mogą nawzajem obdarzać się pieszczotami, dotykiem.

Pozycje seksualne w ciąży: pozycja kolankowo-łokciowa

Kobieta klęczy, podpierając się na łokciach, mężczyzna wchodzi w nią od tyłu, obejmując ją za biodra. I choć pozycja ta stwarza możliwość głębokiej penetracji, to w przypadku ciąży partnerki mężczyzna powinien wystrzegać się głębokich i mocnych pchnięć. Partner może jedna ręką obejmować kobietę, a drugą masować jej plecy, co jest w ciąży bardzo miłą pieszczotą.

Pozycje seksualne w ciąży: pozycja siedząca tylna

Mężczyzna siada na krześle, kobieta siada na jego kolanach, tyłem do niego, opierając się rękami o jego uda. Partner gładzi ją po plecach, karku, włosach,podczas gdy ona sama reguluje głębokość i tempo ruchów.

Pozycje seksualne w ciąży: pozycja boczna przednia

Kobieta kładzie się na plecach, partner na boku ze zgiętymi w kolanach nogami. Partnerka kładzie nogi na uda partnera. Kobieta wygląda jakby siedziała na krzesełku stworzonym z nóg partnera.

Pozycje seksualne w ciąży: pozycja z nogami w górze

Kobieta leży na plecach, unosi wysoko wyprostowane nogi i opiera je o opiera o barki partnera. Mężczyzna klęka przed nią i wsuwa członek do pochwy. Podczas stosunku partnerka powinna zewrzeć uda i cały czas utrzymywać ściśnięte ścianki pochwy. W ten sposób zapewni partnerowi lepsze tarcie oraz ułatwi mu pobudzanie jej punktu G. Partner ma także możliwość pieszczenia łechtaczki, co niewątpliwie powinien wykorzystać, by wzmocnić jej doznania.

Pozycje seksualne w ciąży: świder

W tej pozycji kobieta ma maksymalnie ściśnięte ścianki pochwy, co umożliwia partnerowi intensywne pocieranie jej strefy intymnej. Specyficzne ułożenie bioder partnerki umożliwia partnerowi niecodzienną penetrację, pod innym kątem niż dotychczas. Mężczyzna ma także doskonałą okazję, by pieścić rękami piersi partnerki. Pozycja świdra wymaga wykorzystania brzegu niewysokiego łóżka lub materaca. Kobieta kładzie się na boku i przyciska kolana do klatki piersiowej. Jej pośladki powinny spoczywać tuż nad brzegiem łóżka. Tułów obraca przodem do partnera, przyjmując specyficzną, skręconą pozycję ciała. Partner klęka na podłodze i ściśle przywiera do jej pośladków.

Pozycje seksualne w ciąży: pozycja otwarta

Kobieta kładzie się na plecach i lekko ugina nogi, rozszerzając je tak, aby mężczyzna mógł swobodnie przed nią uklęknąć. On natomiast unosi do góry nogi kochanki i rozkłada je jeszcze bardziej na boki, umieszczając je sobie po obydwu stronach talii, nieco powyżej bioder. Ważne, aby nogi kobiety pozostawały wciąż wystarczająco rozszerzone i wyprostowane. W tej pozycji mężczyzna może zbliżyć się do kobiety i rozpocząć powolną penetrację. Ze względu na kąt nachylenia, pod jakim łączą się ciała partnerów, pozycja ta nie pozwala na zbyt głęboką penetrację dlatego jest w pełni bezpieczna dla kobiety.

Pozycje seksualne w ciąży: pozycja na jeźdźca

Mężczyzna leży wygodnie na plecach, a kochanka siada na nim okrakiem, wprowadzając jednocześnie członek do pochwy. Po zajęciu komfortowej pozycji, kobieta rozpoczyna serię ruchów miednicą w przód i w tył lub unosząc się i opadając. Partner może w tym czasie pieścić jej piersi, brzuch i uda, a także stymulować ręcznie łechtaczkę, jeśli partnerka sama tego nie robi.

Pozycje seksualne w ciąży: Czarna Wdowa

Mężczyzna siedzi z wyprostowanymi nogami i podpiera się z tyłu rękami. Partnerka siada na jego udach zwrócona do niego twarzą, szeroko rozstawia zgięte w kolanach nogi i mocno odchyla się do tyłu, przytrzymując się rękami. Układ ciał kochanków przypomina literę M lub pająka (stąd nazwy Czarna Wdowa lub Tarantula). Kobieta niczym niebezpieczna czarna wdowa obezwładnia partnera, chwytając go za kostki i w prowokacyjnej pozie kołysze się w przód i tył, doprowadzając go do orgazmu. Rozszerzając lub zwężając nogi kobieta może regulować głębokość penetracji i wyznaczać tempo stosunku. Mężczyzna może (jeśli pozwoli mu na to kobieta) delikatnie popychać miednicę w przód podczas pchnięcia wykonywanego przez kobietę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
kolo
|

probowaliscie zmienic dziurke?cos wspanialego

ja
|

mam dziewczyne w 3miesiacu ciazy i nie ma ochoty na sex pomuzcie mi

Dorota.k
|

Myślę że Twoja partnerka boi się o zdrowie dziecka. Ja miałam podobnie - dopiero kiedy lekarz uświadomił mi, że nie ma żadnych przeciwwskazań, stres minął. Teraz nawet cieszę się bo szukamy nowych pozycji, brzuszek jest coraz większy więc budzi się w nas kreatywność;)

brunecik25
|

mam pytanko ...moja żona jest w ciąży i wogóle nie chce się ze mną kochać ...
:( co jest?????

Lelika
|

witajcie ja jestem w 5 miesiacu ciazy i rózniez z moim meza kochamy sie codzinnie :)
nie musmy pamietac o prezerwatywie która i tak ans zawiodła

Aneta
|

Jestem w piątym miesiącu ciązy.Dla mnie i dla mojego męża seks stał sie czyms bardzo waznym. Kochamy sie bardzo często niemal codziennie i nie wyobrazam sobie żeby było inaczej. Doznania teraz są inne niz sprzed ciąży dlatego kobiety nie bójcie sie nic sie nie dzieje a dzidziuś odczuwa przyjemność jaką czerpie mama dlatego czedo nie....

OLCIA
|

JESTESMY 13LAT PO SLUBIE,MAMY 12LETNIA CORKE I SPODZIEWAMY SIE DRUGIEGO DZIECIATKA.SEX UPRAWIAMY ROWNIEZ TERAZ,JEST POPROSTU BAJECZNIE,POLECAM WSZYSTKIM,NIE OBAWIAJCIE SIE,TO NAPRAWDE NIE SZKODZI MALENSTWU,PRZESTUDIOWALAM KILKA KSIAZEK NA TEN TEMAT. UWAZAMY Z MEZEM,ZE SEX W CIAZY,TO DOPRACOWYWANIE OWOCU MILOSCI,KTORY BOG NAM ZSYLA:-)

niedopieszczona
|

A co robic z problemem braku współżycia? Jesten obecnie w 20 tygodniu i ani przedtem ani teraz mój mąż nie chce się ze mną kochać. Mówi, że opowiadam głupoty chcąc teraz seksu, że on się boi (nie bardzo wiem czego) i że jeszcze przed rozwiązaniem będziemy uprawiali miłósć. Tylko ja nie wiem kiedy! Bardzo mi brakuje jego czułości i kontaktów seksualnych a jedynie trzymanie za rączkę mi nie wystarcza. No i nie muszę współżyć codziennie. Chociażby raz na tydzień lub dwa by mi wystarczyło. Czyżbym stała się dla niego nieatrakcyjna?

jpj
|

mam tydzień do porodu i mimo że współżyję z meżem 3 razy w tygodniu nic się niedzieje:)