SEKS W CIĄŻY: najlepsze pozycje seksualne w ciąży

2016-06-30 17:07

O tym, które pozycje seksualne w ciąży będą dla was najlepsze decyduje przede wszystkim zaawansowanie ciąży - im większy brzuch, tym więcej ostrożności należy zachować w trakcie stosunku. Najlepsze pozycje seksualne w ciąży to kowbojska przednia i tylna, kolankowo-łokciowa, siedząca tylna czy łyżeczki.

SEKS W CIĄŻY: najlepsze pozycje seksualne w ciąży
Autor: Photos.com Najlepsze pozycje seksualne w ciąży  to kowbojska przednia i tylna, kolankowo-łokciowa, siedząca tylna czy łyżeczki. 

Spis treści

 1. Pozycje seksualne w ciąży: pozycja kowbojska przednia
 2. Pozycje seksualne w ciąży: pozycja kowbojska tylna
 3. Pozycje seksualne w ciąży: łyżeczki
 4. Pozycje seksualne w ciąży: pozycja kolankowo-łokciowa
 5. Pozycje seksualne w ciąży: pozycja siedząca tylna
 6. Pozycje seksualne w ciąży: pozycja boczna przednia
 7. Pozycje seksualne w ciąży: pozycja z nogami w górze
 8. Pozycje seksualne w ciąży: świder
 9. Pozycje seksualne w ciąży: pozycja otwarta
 10. Pozycje seksualne w ciąży: pozycja na jeźdźca
 11. Pozycje seksualne w ciąży: Czarna Wdowa
Zdrowo Odpytani: Swinging, kobiecy wytrysk, BDSM . Sprawdziliśmy, czego Polacy szukają w sieci

Najlepsze pozycje seksualne w ciąży to te, w czasie których brzuch nie jest uciskany, a członek nie penetruje głęboko pochwy. O ile w pierwszym trymestrze ciąży, gdy nie dzieje się nic złego, kochać możecie się w zasadzie w każdej pozycji, to wraz z rozwojem ciąży rosnący brzuch sprawi, że będziecie mieć coraz mniejszy wybór. Pod koniec drugiego oraz w trzecim trymestrze ciąży lepiej unikać pozycji seksualnych, w których kobieta leży na plecach, bo wtedy ucisk na żyłę główną dolną może utrudniać dopływ krwi do płodu.

Pozycje seksualne w ciąży: pozycja kowbojska przednia

Mężczyzna leży na plecach, kobieta siada na jego udach, podpierając się rękami o łóżko. Jeśli brzuszek nie jest jeszcze bardzo duży, może pochylić się bardziej do przodu, kładąc dłonie na jego barkach. Nasadza się na jego członek, wprowadzając go w takim rytmie i na taką głębokość, jaka jej odpowiada. Mężczyzna może podtrzymywać partnerkę za biodra,może głaskać ją po brzuszku, po plecach. Jednak nie po piersiach, które, jeśli są to późniejsze miesiące ciąży, mogą być bardzo tkliwe, więc taki dotyk mógłby kobiecie sprawić ból. Niektórzy naukowcy uważają, że w późniejszych miesiącach ciąży ich pieszczoty mogłyby uruchomić produkcję oksytocyny, hormonu przyspieszającego akcję porodową. Jednak inni są zdania, że oksytocyna, dająca  poczucie błogości i szczęścia, nie tylko nie zaszkodzi, ale i dziecku dostarczy podobnych wrażeń.

Pozycje seksualne w ciąży: pozycja kowbojska tylna

Kobieta usadawia się na udach mężczyzny, plecami do niego. Opierając się na wyprostowanych rękach, lekko odchyla się, jednocześnie nasadzając się na członek partnera. Nogi może trzymać ugięte lub nieco wyprostowane, tak, by nie obciążać brzuszka. Aby zanadto się nie zmęczyć, może wykonywać ruchy nie tylko góra-dół, ale też ruchy poprzeczne, zataczając pupą delikatne kółeczka. Ruchy powinny być naprzemienne.

Pozycje seksualne w ciąży: łyżeczki

Kobieta leży na boku, mężczyzna za nią. Aby jemu było łatwiej dokonać penetracji, powinien nieco się odchylić. Partner musi jednak uważać, bo im bardziej się odchyli, tym głębsza będzie penetracja. Dla ułatwienia kobieta może nieco unieść swoją "górną" nogę.

Pozycja ta umożliwia odbycie niespiesznego, pełnego relaksu seksu, którym, można się cieszyć długie minuty. Jednocześnie partnerzy mogą nawzajem obdarzać się pieszczotami, dotykiem.

Pozycje seksualne w ciąży: pozycja kolankowo-łokciowa

Kobieta klęczy, podpierając się na łokciach, mężczyzna wchodzi w nią od tyłu, obejmując ją za biodra. I choć pozycja ta stwarza możliwość głębokiej penetracji, to w przypadku ciąży partnerki mężczyzna powinien wystrzegać się głębokich i mocnych pchnięć. Partner może jedna ręką obejmować kobietę, a drugą masować jej plecy, co jest w ciąży bardzo miłą pieszczotą.

Pozycje seksualne w ciąży: pozycja siedząca tylna

Mężczyzna siada na krześle, kobieta siada na jego kolanach, tyłem do niego, opierając się rękami o jego uda. Partner gładzi ją po plecach, karku, włosach,podczas gdy ona sama reguluje głębokość i tempo ruchów.

Pozycje seksualne w ciąży: pozycja boczna przednia

Kobieta kładzie się na plecach, partner na boku ze zgiętymi w kolanach nogami. Partnerka kładzie nogi na uda partnera. Kobieta wygląda jakby siedziała na krzesełku stworzonym z nóg partnera.

Pozycje seksualne w ciąży: pozycja z nogami w górze

Kobieta leży na plecach, unosi wysoko wyprostowane nogi i opiera je o opiera o barki partnera. Mężczyzna klęka przed nią i wsuwa członek do pochwy. Podczas stosunku partnerka powinna zewrzeć uda i cały czas utrzymywać ściśnięte ścianki pochwy. W ten sposób zapewni partnerowi lepsze tarcie oraz ułatwi mu pobudzanie jej punktu G. Partner ma także możliwość pieszczenia łechtaczki, co niewątpliwie powinien wykorzystać, by wzmocnić jej doznania.

Pozycje seksualne w ciąży: świder

W tej pozycji kobieta ma maksymalnie ściśnięte ścianki pochwy, co umożliwia partnerowi intensywne pocieranie jej strefy intymnej. Specyficzne ułożenie bioder partnerki umożliwia partnerowi niecodzienną penetrację, pod innym kątem niż dotychczas. Mężczyzna ma także doskonałą okazję, by pieścić rękami piersi partnerki. Pozycja świdra wymaga wykorzystania brzegu niewysokiego łóżka lub materaca. Kobieta kładzie się na boku i przyciska kolana do klatki piersiowej. Jej pośladki powinny spoczywać tuż nad brzegiem łóżka. Tułów obraca przodem do partnera, przyjmując specyficzną, skręconą pozycję ciała. Partner klęka na podłodze i ściśle przywiera do jej pośladków.

Pozycje seksualne w ciąży: pozycja otwarta

Kobieta kładzie się na plecach i lekko ugina nogi, rozszerzając je tak, aby mężczyzna mógł swobodnie przed nią uklęknąć. On natomiast unosi do góry nogi kochanki i rozkłada je jeszcze bardziej na boki, umieszczając je sobie po obydwu stronach talii, nieco powyżej bioder. Ważne, aby nogi kobiety pozostawały wciąż wystarczająco rozszerzone i wyprostowane. W tej pozycji mężczyzna może zbliżyć się do kobiety i rozpocząć powolną penetrację. Ze względu na kąt nachylenia, pod jakim łączą się ciała partnerów, pozycja ta nie pozwala na zbyt głęboką penetrację dlatego jest w pełni bezpieczna dla kobiety.

Pozycje seksualne w ciąży: pozycja na jeźdźca

Mężczyzna leży wygodnie na plecach, a kochanka siada na nim okrakiem, wprowadzając jednocześnie członek do pochwy. Po zajęciu komfortowej pozycji, kobieta rozpoczyna serię ruchów miednicą w przód i w tył lub unosząc się i opadając. Partner może w tym czasie pieścić jej piersi, brzuch i uda, a także stymulować ręcznie łechtaczkę, jeśli partnerka sama tego nie robi.

Pozycje seksualne w ciąży: Czarna Wdowa

Mężczyzna siedzi z wyprostowanymi nogami i podpiera się z tyłu rękami. Partnerka siada na jego udach zwrócona do niego twarzą, szeroko rozstawia zgięte w kolanach nogi i mocno odchyla się do tyłu, przytrzymując się rękami. Układ ciał kochanków przypomina literę M lub pająka (stąd nazwy Czarna Wdowa lub Tarantula). Kobieta niczym niebezpieczna czarna wdowa obezwładnia partnera, chwytając go za kostki i w prowokacyjnej pozie kołysze się w przód i tył, doprowadzając go do orgazmu. Rozszerzając lub zwężając nogi kobieta może regulować głębokość penetracji i wyznaczać tempo stosunku. Mężczyzna może (jeśli pozwoli mu na to kobieta) delikatnie popychać miednicę w przód podczas pchnięcia wykonywanego przez kobietę.