NADWRAŻLIWA ŁECHTACZKA. Jakie pieszczoty uchronią przed bólem nadwrażliwą łechtaczkę

2014-01-26 9:07

Nadwrażliwa łechtaczka sprawia, że pieszczota zmienia się w ból. Łechtaczka ma aż 8 tysięcy zakończeń nerwowych. To ukłon natury w stronę kobiecej przyjemności erotycznej. Ale obfitość może stać się klęską nadmiaru. Z nadwrażliwą łechtaczka trzeba się obchodzić wyjątkowo delikatnie.

NADWRAŻLIWA ŁECHTACZKA. Jakie pieszczoty uchronią przed bólem nadwrażliwą łechtaczkę
Autor: archiwum poradnikzdrowie.pl Nadwrażliwa łechtaczka

Nadwrażliwa łechtaczka - skąd się to bierze? Łechtaczka, zbudowana z tej samej gąbczastej tkanki co penis, jest znacznie bardziej od niego wrażliwa. Ale u większości kobiet jest to tylko plus, który daje im przyjemność i rozkosz. U niektórych jednak wrażliwość łechtaczki jest tak duża, że najdelikatniejsza pieszczota wywołuje ból.

Skąd się bierze nadwrażliwość łechtaczki?

Nadwrażliwa łechtaczka pojawia się, gdy być może zakończeń nerwowych jest w łechtaczkach niektórych kobiet więcej niż normalnie. Przyczyna może też tkwić w indywidualnym progu odczuwania bólu. Każdy z nas inaczej reaguje na dotyk i interpretuje go jako przyjemny, neutralny lub bolesny. Próg odczuwania bólu jest zależny od budowy i wrażliwości układu nerwowego oraz jego zakończeń (receptorów). Stąd czasem to nie łechtaczka jest nadwrażliwa tylko kobieta w ogóle jest wrażliwa na ból.

Nadwrażliwa łechtaczka czy psychika

Są kobiety, które bolesność pieszczot łechtaczki odczuwają tylko czasami. Warto wtedy zastanowić się jaka to była sytuacja, który moment cyklu miesiączkowego, jaki temu towarzyszył nastrój i uczucia do partnera. Różne problemy seksualne mogą mieć związek z przeżyciami emocjonalnymi, z podświadomymi lękami i blokadami, które manifestują się doznaniami cielesnymi. Albo z poziomem hormonów. Bez względu jednak na to, co jest przyczyną nadwrażliwości łechtaczki można tak dostosować pieszczoty, by kobieta przezywała przyjemność a nie ból.

Jak pieścić nadwrażliwą łechtaczkę

Jest klika sposobów, by stymulować łechtaczkę łagodnie, by bez bólu podarować kobiecie rozkosz orgazmu.

  • Pieszczoty łechtaczki warto zacząć na początku gry wstępnej, wtedy, kiedy zarówno kobieta jak i mężczyzna nie są jeszcze bardzo pobudzeni. Łechtaczka, która nie jest jeszcze napęczniała krwią ma mniejszą wrażliwość, a mężczyzna, którego pobudzenie dopiero rośnie jest delikatniejszy.
  • Pieszczoty łechtaczki będą łagodniejsze, jeśli użyjecie nawilżającej oliwki, która zmniejszy tarcie.
  • Można także pieścić łechtaczkę przez śliski materiał bielizny - jedwab lub satynę. Eliminujemy wówczas tarcie, które może powodować ból.
  • Przy nadwrażliwej łechtaczce warto spróbować delikatnych pieszczot językiem. Ślina nawilża skórę, a język jest miękki i wrażliwy. Mężczyzna powinien jednak ogolić na gładko twarz, by nie drażnić delikatnych okolic.
  • Innym sposobem na pieszczenie nadwrażliwej łechtaczki jest dotykanie jej boków, a nie centralnie najwrażliwszej główki. Taki rodzaj stymulacji przynosi przyjemność zaoszczędzając bólu.
  • Jeszcze jeden sposób to naciśnięcie łechtaczki palcami i wykonywanie rotacyjnych ruchów.
  • Jeśli wszystkie sposoby zawodzą - można poprosić lekarza o żel znieczulający i nałożyć go na łechtaczkę przed stosunkiem.