POCZUCIE HUMORU niezbędne w uwodzeniu

2014-02-23 16:03

Jak zdobyć kobietę? Najskuteczniejszy sposób jest – jak zwykle – najprostszy. Okazuje się, że uroda nie jest najważniejszym kryterium decydującym o atrakcyjności - znacznie ważniejsze w uwodzeniu jest poczucie humoru.

Poczucie humoru ułatwia uwodzenie. Naukowcy brytyjscy odkryli, że większość kobiet uważa dowcipnych mężczyzn za bardziej inteligentnych, uczciwych, opiekuńczych. Poza tym osoba dowcipna łatwiej nawiązuje kontakty – ale tym naukowcy się nie zajmowali. Badania naukowe nie wykazują wprawdzie istnienia ścisłego związku między poczuciem humoru i inteligencją, jednak zazwyczaj łączymy te dwie cechy intuicyjnie.

W oczach wielu kobiet atrakcyjniejsi są mężczyźni zabawni, którzy celnym spostrzeżeniem lub dobrym żartem potrafią wywołać śmiech. Dobry żart z łatwością rozładuje też stres, dlatego może być dobrym początkiem budowania nowej relacji.

Badania psychologiczne dowodzą, że z większym zainteresowaniem patrzy się też na osobę, z którą kojarzą się dobre emocje. Jedną takich uczuć powoduje śmiech, który pobudzając mózg do produkcji endorfin, przyczynia się do wywołania poczucia szczęścia. Jeśli więc mężczyzna potrafi kobietę rozbawić, ma u niej większe szanse już na początku znajomości.

Sztuka podrywania: z czego się śmiać?

Sama umiejętność wywołania uśmiechu  na twarzy drugiej osoby to za mało. Ważny jest także powód tej radości. Jeśli wywołany został przez żart - zdobyłeś dodatkowe punkty. Gorzej jest, jeśli dziewczyna śmieje się nie z żartu, ale z ciebie.

Pamiętaj, że ważna jest umiejętność wyczucia cienkiej granicy między żartowaniem a byciem obiektem żartów. Twoja pozycja w oczach innych ulegnie znacznemu pogorszeniu, jeśli dopuścisz do sytuacji, w której obiekt twoich westchnień i inni znajomi zaczną wyśmiewać się z ciebie. Będzie to oznaczało, że jesteś na spalonej pozycji.

Pewny dystans do siebie samego jednak z pewnością nie zaszkodzi - będzie oznaczał, że nie jesteś zarozumiały i potrafisz patrzeć na wiele rzeczy z przymrużeniem oka.

Sztuka podrywania: jak żartować?

Na początku znajomości najlepiej szybko zorientować się, jakie żarty dziewczyna lubi najbardziej. Wiedza będzie przydatna też do prowadzenia dalszej rozmowy. Żartuj z rzeczy neutralnych, wybieraj tematy, które was oboje interesują. Unikaj sytuacji, w których wyśmiewasz się z wyglądu czy ubioru dziewczyny.

miesięcznik "Zdrowie"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE