Dominika żyje z łuszczycą: “Powtarzałam sobie: daj się odkryć. Nie wstydź się”

2023-03-07 12:28 Materiał sponsorowany

Dominika już raz opowiadała nam o swoich zmaganiach z łuszczycą, jako bohaterka cyklu “Żyję z…”. Tym razem spędziliśmy z nią cały dzień i sprawdziliśmy, czy rzeczywiście choroby dermatologiczne utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Żyję z: Dominika żyje z łuszczycą: “Powtarzałam sobie: daj się odkryć. Nie wstydź się”

Łuszczyca to choroba dermatologiczna, która objawia się łuszczeniem naskórka. Powoduje świąd, pieczenie i nieestetyczne rany na ciele. Mimo że jest to jedna z najczęstszych chorób skóry, wciąż wzbudza emocje i rodzi pytania.

Jak się okazuje, życie z łuszczycą może być całkiem łatwe, co Dominika sama podkreśla. Jaka jest jej recepta? Samoakceptacja. - Kilka lat temu wymyśliłam sobie taką akcję #dajsieodkryc. Myślałam sobie: Dominika, daj się odkryć, no daj się odkryć. Nie wstydź się - opowiada. 

- Nie dla wszystkich jest łatwe przełamanie się i pokazanie swojej skóry, gdy ktoś przez 20 lat się ukrywał - dodaje.

Ważnym aspektem w życiu każdej osoby z chorobą skóry jest dieta. I w tym wypadku Dominika podkreśla, że dla niej żywienie ma ogromne znaczenie. - Na pewno staram się, żeby moja dieta była urozmaicona. Wierzę w to, że dieta ma wpływ na wygląd naszej skóry i stan naszej choroby.

W drugim odcinku poświęconym łuszczycy, Dominika opowiedziała nam nie tylko o tym, jak zaakceptować chorobę, ale też zdradziła, jak wygląda jej każdy dzień z łuszczycą.