OLIWKA DLA DZIECI - jak ją stosować

2007-09-05 11:49

Oliwka dla dzieci natłuszcza i nawilża skórę twarzy i ciała niemowlęcia, chroni przed utratą wilgoci, znakomicie zwalcza ciemieniuchę.

OLIWKA DLA DZIECI - jak ją stosować
Autor: thinkstockphotos.com

Oliwkę dla dzieci można stosować na kilka sposobów.

  • Po pierwsze, jako środek zmiękczający wodę i natłuszczający skórę podczas kąpieli – kilka kropel oliwki wystarczy wlać do wanienki z ciepłą wodą. Ale uwaga: i wanna, i dziecko robią się wtedy bardzo śliskie, dlatego na spód wanny warto położyć złożony w kostkę ręcznik, a dziecko trzymać tak, by nie wyślizgnęło się z rąk.
  • Drugi sposób to natłuszczanie mokrej skóry malca tuż po kąpieli. Ta metoda jest najlepsza, gdyż nakładając oliwkę w ten sposób, można zatrzymać w skórze 10 razy więcej wilgoci niż po nałożeniu balsamu do ciała. Oliwkę można również stosować na suchą skórę dziecka.

W sprzedaży są dwa rodzaje oliwek: zwykła, o półpłynnej konsystencji, i oliwka w żelu. Ta druga łatwiej się nakłada. Obie pozostawiają na skórze tłusty film.

Oliwka może być czysta albo wzbogacona wyciągami roślinnymi np. z aloesu (który wspomaga nawilżanie suchej skóry) czy rumianku (łagodzi podrażnienia).

Stosuje się ją zwykle raz dziennie, po kąpieli.

Uwaga: oliwka często podrażnia bardzo wrażliwą skórę, dlatego najlepiej – zanim pierwszy raz nasmarujesz nią ciało dziecka – na małym fragmencie skóry wypróbuj, jak malec na nią zareaguje.

1. Z regenerującym skórę olejkiem słonecznikowym, Bubchen 2. W żelu, z witaminą E, Skarb Matki 3. Z łagodzącym wyciągiem z rumianku, Linomag 4. Zawierająca ekstrakt z rumianku, Johnson's Baby 5. Natłuszczająca skórę, Penaten 6. Z wyciągiem z aloesu i witaminą E, Bobini Baby 7. Z witaminą F chroniącą przed wysuszeniem Bambino

miesięcznik "M jak mama"

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza