OLIWKA DLA DZIECI - jak ją stosować

2007-09-05 11:49 Katarzyna Hubicz

Oliwka dla dzieci natłuszcza i nawilża skórę twarzy i ciała niemowlęcia, chroni przed utratą wilgoci, znakomicie zwalcza ciemieniuchę.

Oliwkę dla dzieci można stosować na kilka sposobów.

  • Po pierwsze, jako środek zmiękczający wodę i natłuszczający skórę podczas kąpieli – kilka kropel oliwki wystarczy wlać do wanienki z ciepłą wodą. Ale uwaga: i wanna, i dziecko robią się wtedy bardzo śliskie, dlatego na spód wanny warto położyć złożony w kostkę ręcznik, a dziecko trzymać tak, by nie wyślizgnęło się z rąk.
  • Drugi sposób to natłuszczanie mokrej skóry malca tuż po kąpieli. Ta metoda jest najlepsza, gdyż nakładając oliwkę w ten sposób, można zatrzymać w skórze 10 razy więcej wilgoci niż po nałożeniu balsamu do ciała. Oliwkę można również stosować na suchą skórę dziecka.

W sprzedaży są dwa rodzaje oliwek: zwykła, o półpłynnej konsystencji, i oliwka w żelu. Ta druga łatwiej się nakłada. Obie pozostawiają na skórze tłusty film.

Oliwka może być czysta albo wzbogacona wyciągami roślinnymi np. z aloesu (który wspomaga nawilżanie suchej skóry) czy rumianku (łagodzi podrażnienia).

Stosuje się ją zwykle raz dziennie, po kąpieli.

Uwaga: oliwka często podrażnia bardzo wrażliwą skórę, dlatego najlepiej – zanim pierwszy raz nasmarujesz nią ciało dziecka – na małym fragmencie skóry wypróbuj, jak malec na nią zareaguje.

1. Z regenerującym skórę olejkiem słonecznikowym, Bubchen 2. W żelu, z witaminą E, Skarb Matki 3. Z łagodzącym wyciągiem z rumianku, Linomag 4. Zawierająca ekstrakt z rumianku, Johnson's Baby 5. Natłuszczająca skórę, Penaten 6. Z wyciągiem z aloesu i witaminą E, Bobini Baby 7. Z witaminą F chroniącą przed wysuszeniem Bambino

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE