Zasiłek opiekuńczy na dziecko TYLKO DO 24 maja? Jest deklaracja rządu

2020-05-22 18:35
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony. Znamy decyzję ZUS-u
Autor: Getty Images

Do chwili obecnej nie ma zgodnego z prawem przedłużenia zasiłku opiekuńczego na dzieci do lat 8. Czy rząd zdąży ze zmianą przepisów?

Obecnie LEGALNY zasiłek opiekuńczy trwa do 24 maja. A od poniedziałku przestaje przysługiwać - wszystko przez bałagan w przepisach - w ustawie nie ma odpowiedniego zapisu. Rząd zapomniał o rodzicach przy okazji aktualizacji tarczy antykryzysowej, a błąd naprawi dopiero na najbliższym posiedzeniu Sejmu, czyli w przyszłym tygodniu.

Jednak rząd deklaruje, że zasiłek jak najbardziej zostanie przedłużony: 

- Prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego zostało przedłużone do 14 czerwca br. Zgodnie z obowiązującymi przepisami dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje na dotychczasowych zasadach zarówno dla rodziców i opiekunów dzieci do lat 8 oraz dzieci i dorosłych osób niepełnosprawnych- czytamy w komunikacje kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego.

- Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwać w przypadku zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki. Będą mogły z niego skorzystać również osoby, które nie mają możliwości zapewnienia opieki przez wymienione placówki z powodu czasowego ograniczenia ich funkcjonowania w związku z COVID-19 oraz w przypadku, gdy ubezpieczony podejmie decyzję o osobistym sprawowaniu opieki nad dzieckiem - uspokaja kancelaria.

Polecamy: Tak wygląda warszawski żłobek - dziecięca rzeczywistość po pandemii

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.