Ważny lek w końcu wróci do aptek. Podano termin

2022-06-28 9:26

Lek stosowany w leczeniu jednej z najczęściej występujących chorób układu ruchu wróci do sprzedaży. Dostępność preparatu w aptekach malała z dnia na dzień od początku miesiąca. Teraz producent poinformował pacjentów, kiedy mogą spodziewać się nowych dostaw leku.

tabletki
Autor: Getty Images

"Nigdzie nie można go dostać, co się dzieje? Czy jest może jego zamiennik?” - pyta ekspertów pacjentka, która stosuje lek Structum w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Obecnie zaledwie 12 proc. aptek w całej Polsce ma przynajmniej jedno opakowanie preparatu. Jak informuje portal gdziepolek.pl: "Kolejne dostawy leku planowane są na II połowę lipca".

Structum - co to za lek?

Substancją czynną leku jest chondroitynosiarczan sodu, czyli jeden z głównych składników budujących kości i chrząstkę stawową. Preparat hamuje bądź wstrzymuje procesy degeneracji chrząstki. Jest wskazany w leczeniu uzupełniającym choroby zwyrodnieniowej stawów - jednym z najczęstszych schorzeń układu ruchu.

Structum ma postać kapsułek. Należy popijać go dużą ilością wody. Dotychczas nie stwierdzono interakcji preparatu z innymi lekami.

Nowe metody leczenia chorób stawów

Przeciwwskazania do stosowania leku

Leku nie można stosować w przypadku uczulenia bądź nadwrażliwości, na którykolwiek ze składników. Przeciwwskazaniem jest także wiek – nie stosuje się go u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Ze względu na brak danych leku nie przepisuje się kobietom w ciąży i karmiącym piersią.