Warszawskie Dni Rodzinne już od 12 do 14 kwietnia!

2019-04-01 16:58

ZwalczNudę.pl po raz XIII zaprasza Warszawiaków do wzięcia udziału w Warszawskich Dniach Rodzinnych. W dniach 12-14.04.2019 r. setki Partnerów wydarzenia zorganizują bezpłatne zajęcia, warsztaty i spotkania w których wziąć udział będą mogły całe rodziny. Zwieńczeniem wydarzenia będzie Warszawski Piknik Rodzinny – od Mikro do Makro, na który zapraszamy wraz z Politechniką Warszawską.

Warszawskie Dni Rodzinne to wyjątkowy weekend, podczas którego stolica zamienia się w wielki plac zabaw. W tym czasie na terenie całego miasta odbywa się szereg wydarzeń, skierowanych do rodzin z dziećmi. Zajęcia prowadzą teatry, muzea, szkoły językowe i artystyczne oraz inne placówki o różnorodnym profilu działalności. W ramach akcji do współpracy zapraszamy nie tylko sferę publiczną ale również organizacje pozarządowe i biznes.

- Udział w WDR jest doskonałą okazją do zapoznania się z ofertami różnych instytucji, które promują ideę rodzinnego spędzania czasu” – mówi Krystyna Radkowska, organizator wydarzenia. - Warszawskie Dni Rodzinne tworzą przestrzeń w której rodziny mogą poznać placówki działające w ich dzielnicy oraz zupełnie bezpłatnie wziąć udział w niesamowitych warsztatach - dodaje.

W dotychczasowych edycjach projektu łącznie wzięło udział ponad 55 tysięcy rodzin.

Finałem WDR będzie Warszawski Piknik Rodzinny – od Mikro do Makro, który odbędzie się 14.04.2019 r. w godzinach 12-17 na warszawskim Stadionie Syrenki Politechniki Warszawskiej (ul. Batorego 10a).

Jakie atrakcje czekają na dzieci i młodzież?

Współorganizator Pikniku – Politechnika Warszawska – zaprasza do przygotowanej przez studentów Strefy Młodego Inżyniera, na której zaprezentuje się ponad 10 kół naukowych. Badacze-juniorzy będą mieli okazję poznać tajemnice chemii, fizyki, matematyki i innych nauk technicznych. Każdy, kto postanowi zostać Młodym Inżynierem, na własne oczy zobaczy różnorodne doświadczenia naukowe, kolorowe wybuchy w kontrolowanym środowisku, wyścigi robotów i mnóstwo innych pokazów, z kolei starsi koledzy z PW odpowiedzą na każde nurtujące pytanie. Dla najbardziej wytrwałych, którzy odwiedzą wszystkie stoiska kół naukowych i na specjalnych planszach zbiorą 10 naklejek, czeka upominek i dyplom Młodego Inżynieria.

Partnerzy wydarzenia również przygotowali szereg atrakcji, w których wziąć udział będą mogli wszyscy uczestnicy Pikniku. Urząd Komunikacji Elektronicznej zaprasza najmłodszych do swojego stoiska na wspólne rozwiązywanie quizów; rodzice w tym czasie dowiedzą się jak chronić pociechy przed niebezpieczeństwami w Internecie. Plac Zabaw Lider będzie malował buźki, a Klockownia zaprasza na szaloną zabawę ogromnymi klockami.

W namiocie Kliniki Leczenia Jakąnia specjaliści podpowiedzą jak wyleczyć wadę wymowy oraz przeprowadzą kilka konkursów z nagrodami. Ale Zebra przygotowała "zebrowe" niespodzianki, m.in. namiot dmuchany z głową zebry oraz tańczącą zebrę. Klub Edukacyjny F lob a dob zachęci młodszych i starszych do kodowania i odkrywania fascynującego świata komputerów. DigiKids Academy z przyjemnością przedstawi Wam Photona i Ozobota – dwa roboty, które chętnie nauczą Was ich języka. Sala Zabaw Fikołki pokaże Wam prawdziwą magię oraz przeprowadzi kilka konkursów ze wspaniałymi nagrodami.

Jako Poradnikzdrowie.pl zapraszamy do Mobilnego Gabinetu Zdrowia, w którym eksperci odpowiedzą na wszystkie nurtujące Was pytania dotyczące dobrego samopoczucia.

Jeśli jesteście spragnieni nowych przyjaźni, koniecznie zajrzyjcie do namiotu Ośrodka Koparka, w którym będziecie mogli zbić piątki z alpakami. Specjaliści z Matplanety udowodnią Wam, że matematyka może być super – będziecie kombinować, sprawdzać, testować, liczyć
i główkować!

Na pokaz prawdziwej Capoiery zaprasza FICAG, a Hamlleys zabierze Was do lustrzanego labiryntu. Giganci Programowania przekonają Was, że na komputerze można nie tylko grać – również programować! Farma Iluzji wraz z iluzjonistą Maciejem Pędą pokażą Wam prawdziwą magię, a SealArt Szkoła Rysunku nauczy Was tworzyć małe-wielkie arcydzieła. Po dniu pełen wrażeń zajrzyjcie na stoisko Starpharmy, która poczęstuje Was pysznymi, zdrowymi lizakami bez dodatku cukru.

Udział we wszystkich spotkaniach, animacjach i warsztatach jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy, które ruszyły 25 marca.

Więcej informacji – warszawskiednirodzinne.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE