Urodziła się bez obojczyków. Niebywałe, co robi ze swoim ciałem

2022-09-30 8:54

Danielle Lewis pochodzi ze Staffordshire. Ta 33-letnia kobieta z pozoru niczym nie wyróżniająca się, posiada nieosiągalne dla człowieka umiejętności. Ze względu na chorobę, nie ma obojczyków. To umożliwia jej robienie nietypowych sztuczek. Danielle nagrała filmik, w którym pokazuje możliwości jej ciała.

Danielle Lewis
Autor: TikTok

Danielle Lewis urodziła się z rzadką chorobą dziedziczną – dysplazją obojczykowo-czaszkową. Wynikiem tej choroby jest aplazja, czyli niewykształcenie obojczyków, opóźnione zamknięcie szwów czaszkowych i ciemiączka przedniego, nieprawidłowości w zakresie uzębienia oraz niski wzrost. Choroba jest niezwykle rzadka – rodzi się z nią jedno na milion dzieci.

Poradnik Zdrowie: Żyję z dystrofią miotoniczną

"Wcześniej myślałam, że każdy może tak zrobić"

Brak obojczyków umożliwia Danielle wykonywanie nieosiągalnych dla zdrowego człowieka ruchów. Spotykają się one z niemałym zdziwieniem i zainteresowaniem. To dlatego Danielle postanowiła na Tik Toku pokazać swoim obserwującym jej niecodzienne umiejętności. Ze względu na brak obojczyków, kobieta potrafi złączyć ramiona. Jednocześnie, udostępniając filmiki, chce zwiększyć świadomość na temat swojej choroby.

„Możliwość zetknięcia ramion na wysokości ciała to z pewnością moja imprezowa sztuczka. Po raz pierwszy zdałam sobie sprawę, że jestem w stanie to zrobić, gdy byłam bardzo mała. Leżałam na boku i zauważyłam, że moje ramiona się stykały. Mój przyjaciel zwrócił mi na to uwagę i nie mógł w to uwierzyć. Wcześniej myślałam, że każdy może tak zrobić” – powiedziała Danielle w rozmowie z Daily Mail.

Nie sądziła, że jest wyjątkowa. Oto, jak Danielle jest w stanie złączyć ramiona.

Sztuczkę potrafią zrobić również jej dzieci

Co więcej, Danielle ma trójkę dzieci, które również odziedziczyły tę chorobę. Ich trik stał się znakiem rozpoznawczym i wywołuje spore zainteresowanie. Również Danielle i jej dzieci z humorem podchodzą do swoich umiejętności.

„Ludzie są w szoku, gdy widzą, jak robimy nasze sztuczki. Nie codziennie widzi się kogoś takiego, więc myślę, że jest jeszcze bardziej szokujące, gdy kilkoro z nas może to zrobić razem. Zawsze próbują swoich sił, ponieważ wydaje im się, że też będą w stanie to zrobić. Rozśmiesza nas to, że im nie wychodzi” – mówi Danielle.