"Środa z profilaktyką" raka szyjki macicy

2020-01-22 10:28

Przypominamy wszystkim zabieganym, że Narodowy Fundusz Zdrowia przez cały rok prowadzi w Oddziałach Wojewódzkich cykliczną akcję „Środa z Profilaktyką”. Każda środa poświęcona jest innej tematyce promocji zdrowia i profilaktyki chorób. Dziś, czyli 22 stycznia, "Środa z profilaktyką" porusza temat profilaktyki raka szyjki macicy.

Środa z profilaktyką raka szyjki macicy
Autor: Materiały prasowe
Środa z profilaktyką raka szyjki macicy
Autor: Materiały prasowe

Dziś 22 stycznia „Środa z Profilaktyką” poświęcona jest profilaktyce Raka Szyjki Macicy. Zbadaj się. Jesteś ważna! – to hasło kierowane przez nas do kobiet w każdym wieku. Byśmy pamiętały o badaniach, byśmy przypominały sobie o nich wzajemnie, byśmy umiały o tym rozmawiać i wspierać się.

Niestety, rak szyjki macicy zarówno na świecie, jak i w Polsce stanowi stale bardzo poważny problem epidemiologiczny. Mimo iż liczba przypadków zachorowań stopniowo obniża się, liczy się życie i zdrowie każdej z nas…

W programie „Środy z Profilaktyką”:

  • Edukacja i materiały informacyjne
  • Lista placówek świadczących bezpłatne badania cytologiczne
  • Konsultacje z przedstawicielami organizacji pacjenckich

Osoby, które w dowolną środę w godzinach 8-16 odwiedzą Salę Obsługi Pacjenta jednego z naszych oddziałów NFZ będą mogli uzyskać różnorakie informacje z zakresu profilaktyki zdrowotnej oraz skorzystać z bezpłatnych porad ekspertów, pomiarów czy badań.