"Sala operacyjna": sezon 2, odcinek 8

2015-11-03 11:27 Fokus TV

W nowym sezonie serialu "Sala operacyjna" kamera towarzyszy pacjentom zmagającym się z ciężkimi chorobami. W ósmym odcinku poznamy pacjenta, który cierpi na postępującą martwicę nogi po ukąszeniu przez pająka. Oglądaj w środę 4 listopada o 22.00 na FOKUS TV.

W ósmym odcinku drugiego sezonu serialu "Sala operacyjna" będziemy świadkami leczenia mężczyzny, który cierpi z powodu postępującej martwicy nogi.

W sierpniu br. głośno było w mediach o nieszczęśliwym wypadku 64-letniego ochroniarza z Łodzi. Podczas rutynowego patrolu osiedla mężczyzna został ugryziony przez jadowitego pająka lub kobrę. Przypuszcza się, że egzotyczne zwierzę uciekło z prywatnej hodowli. Poszkodowany trafił do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Po kilku dniach nastąpiła niewydolność krążeniowa i oddechowa, nerki oraz wątroba przestały działać. Pomimo że upłynęło kilka miesięcy od tego tragicznego wydarzenia, mężczyzna nadal przebywa w szpitalu, a lekarze robią wszystko, aby mu pomóc.

W 8. odcinku "Sali operacyjnej" kamera będzie towarzyszyć pacjentowi oraz sztabowi lekarzy, którzy walczą z postępującą martwicą ukąszonej nogi, stosując nowatorskie opatrunki i przeszczepy skóry. Widzowie będą świadkami procesu leczenia tak ciężkich schorzeń.

Warto wiedzieć

Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie to szpital wieloprofilowy o najwyższym stopniu referencyjności, w którym działa największe w Polsce centrum urazowe. To znaczy, że trafiają tutaj najciężej poszkodowane ofiary wypadków oraz najbardziej skomplikowane przypadki chorych z najróżniejszych miejsc w Polsce. W WIM pracuje ponad 3 tys. osób, które co roku dbają o ponad 65 tys. pacjentów. Niezwykłość tego szpitala polega na tym, że jego kadra zdobywała wiedzę w najbardziej znanych klinikach na świecie. Bezcenne jest także doświadczenie wojskowych medyków wyniesione z pracy w polskim szpitalu polowym w bazie Ghazni w Afganistanie. Umiejętności nabyte w czasie ratowania życia najpoważniej poszkodowanych ofiar wojny pozwalają zdecydowanie skuteczniej leczyć Polaków, którzy doznali obrażeń w czasie wypadków, katastrof i innych nagłych zdarzeń. Placówka zwana powszechnie "szpitalem na Szaserów" działa od ponad 50 lat.

FOKUS TV

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE