"Sala operacyjna": sezon 2, odcinek 8

2015-11-03 11:27

W nowym sezonie serialu "Sala operacyjna" kamera towarzyszy pacjentom zmagającym się z ciężkimi chorobami. W ósmym odcinku poznamy pacjenta, który cierpi na postępującą martwicę nogi po ukąszeniu przez pająka. Oglądaj w środę 4 listopada o 22.00 na FOKUS TV.

Sala operacyjna
Autor: _Brak informacji

W ósmym odcinku drugiego sezonu serialu "Sala operacyjna" będziemy świadkami leczenia mężczyzny, który cierpi z powodu postępującej martwicy nogi.

W sierpniu br. głośno było w mediach o nieszczęśliwym wypadku 64-letniego ochroniarza z Łodzi. Podczas rutynowego patrolu osiedla mężczyzna został ugryziony przez jadowitego pająka lub kobrę. Przypuszcza się, że egzotyczne zwierzę uciekło z prywatnej hodowli. Poszkodowany trafił do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Po kilku dniach nastąpiła niewydolność krążeniowa i oddechowa, nerki oraz wątroba przestały działać. Pomimo że upłynęło kilka miesięcy od tego tragicznego wydarzenia, mężczyzna nadal przebywa w szpitalu, a lekarze robią wszystko, aby mu pomóc.

W 8. odcinku "Sali operacyjnej" kamera będzie towarzyszyć pacjentowi oraz sztabowi lekarzy, którzy walczą z postępującą martwicą ukąszonej nogi, stosując nowatorskie opatrunki i przeszczepy skóry. Widzowie będą świadkami procesu leczenia tak ciężkich schorzeń.

Warto wiedzieć

Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie to szpital wieloprofilowy o najwyższym stopniu referencyjności, w którym działa największe w Polsce centrum urazowe. To znaczy, że trafiają tutaj najciężej poszkodowane ofiary wypadków oraz najbardziej skomplikowane przypadki chorych z najróżniejszych miejsc w Polsce. W WIM pracuje ponad 3 tys. osób, które co roku dbają o ponad 65 tys. pacjentów. Niezwykłość tego szpitala polega na tym, że jego kadra zdobywała wiedzę w najbardziej znanych klinikach na świecie. Bezcenne jest także doświadczenie wojskowych medyków wyniesione z pracy w polskim szpitalu polowym w bazie Ghazni w Afganistanie. Umiejętności nabyte w czasie ratowania życia najpoważniej poszkodowanych ofiar wojny pozwalają zdecydowanie skuteczniej leczyć Polaków, którzy doznali obrażeń w czasie wypadków, katastrof i innych nagłych zdarzeń. Placówka zwana powszechnie "szpitalem na Szaserów" działa od ponad 50 lat.

FOKUS TV