"Sala operacyjna": sezon 2, odcinek 4

2015-10-06 9:13

W nowym sezonie serialu "Sala Operacyjna" kamera towarzyszy pacjentom zmagającym się z ciężkimi chorobami. W czwartym odcinku poznamy pacjenta z rakiem języka. Oglądaj w środę 7 października o 22.10 na FOKUS TV.

Sala operacyjna: sezon 2, odcinek 4
Autor: Fokus TV W czwartym odcinku poznamy pacjenta z rakiem języka.

Bohaterem trzeciego odcinka drugiego sezonu serialu "Sala operacyjna" jest młody mężczyzna, u którego zdiagnozowano raka języka. Chirurdzy starają się wyciąć guza tak, żeby pacjent po zabiegu mógł mówić. Jesteśmy świadkami dramatycznej walki o zdrowie i normalne życie.

Poznajemy także dziewczynę, która cierpi z powodu wysuniętej żuchwy.

- W drugiej serii pokazujemy naprawdę trudne przypadki - mówi Grzegorz Zasępa, producent serialu. - Niektóre operacje trwały nawet kilkanaście godzin. Myślę, że po obejrzeniu naszego serialu, ludzie nabiorą większego szacunku dla pracy chirurgów.

Warto wiedzieć

Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie to szpital wieloprofilowy o najwyższym stopniu referencyjności, w którym działa największe w Polsce centrum urazowe. To znaczy, że trafiają tutaj najciężej poszkodowane ofiary wypadków oraz najbardziej skomplikowane przypadki chorych z najróżniejszych miejsc w Polsce. W WIM pracuje ponad 3 tys. osób, które co roku dbają o ponad 65 tys. pacjentów. Niezwykłość tego szpitala polega na tym, że jego kadra zdobywała wiedzę w najbardziej znanych klinikach na świecie. Bezcenne jest także doświadczenie wojskowych medyków wyniesione z pracy w polskim szpitalu polowym w bazie Ghazni w Afganistanie. Umiejętności nabyte w czasie ratowania życia najpoważniej poszkodowanych ofiar wojny pozwalają zdecydowanie skuteczniej leczyć Polaków, którzy doznali obrażeń w czasie wypadków, katastrof i innych nagłych zdarzeń. Placówka zwana powszechnie "szpitalem na Szaserów" działa od ponad 50 lat.

FOKUS TV