"Sala operacyjna": sezon 2, odcinek 12 - operacja raka jelita grubego

2015-12-02 16:28

W nowym sezonie serialu "Sala operacyjna" kamera towarzyszy pacjentom zmagającym się z ciężkimi chorobami. W dwunastym odcinku poznamy Jacka, którego czeka operacja raka jelita grubego. Oglądaj w środę 2 grudnia o 22.00 na FOKUS TV.

Sala operacyjna
Autor: _Brak informacji

W jedenastym odcinku drugiego sezonu serialu "Sala operacyjna" poznajemy Jacka, emerytowanego inżyniera, który zgłosił do szpitala na ostry dyżur z powodu krwotoku z przewodu pokarmowego.

Po badaniach okazało się, że ma guza jelita grubego i wymaga natychmiastowej operacji. Niestety, żeby ją bezpiecznie przeprowadzić, trzeba wykonać jeszcze jeden bardzo poważny zabieg – poszerzyć tętnice.

Operację usunięcia guza laparoskopowo ma wykonać jeden z najlepszych chirurgów w Polsce, prof. Krzysztof Paśnik. Nad łóżkiem pana Jacka czuwa jego troskliwa żona Wiesława, która sama cierpi na chorobę nowotworową.

Jedenasty odcinek "Sali operacyjnej" już w środę 25 listopada o godz. 22.00 na FOKUS TV.

>> OBEJRZYJ pierwszy odcinek "Sali operacyjnej" online >>

Warto wiedzieć

Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie to szpital wieloprofilowy o najwyższym stopniu referencyjności, w którym działa największe w Polsce centrum urazowe. To znaczy, że trafiają tutaj najciężej poszkodowane ofiary wypadków oraz najbardziej skomplikowane przypadki chorych z najróżniejszych miejsc w Polsce. W WIM pracuje ponad 3 tys. osób, które co roku dbają o ponad 65 tys. pacjentów. Niezwykłość tego szpitala polega na tym, że jego kadra zdobywała wiedzę w najbardziej znanych klinikach na świecie. Bezcenne jest także doświadczenie wojskowych medyków wyniesione z pracy w polskim szpitalu polowym w bazie Ghazni w Afganistanie. Umiejętności nabyte w czasie ratowania życia najpoważniej poszkodowanych ofiar wojny pozwalają zdecydowanie skuteczniej leczyć Polaków, którzy doznali obrażeń w czasie wypadków, katastrof i innych nagłych zdarzeń. Placówka zwana powszechnie "szpitalem na Szaserów" działa od ponad 50 lat.

FOKUS TV